Türkiye'de en büyük giyim mağazalarından olan LC Waikiki internet sitesi üzerinden ikinci el kıyafet satışına başladı. şirketin bu kararı sürdürülebilirlik vurgusu ile aldığı konuşulurken sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

Türkiye'nin en büyük Giyim Mağazaları arasında bulunan LC Waikiki geçtiğimiz yıl 4 kıtada 53 ülkede 1200 den fazla mağazaya ulaşmıştı. özellikle online satış platformu üzerinden de çok satış yapan firma son günlerde internet sitesini pazar yerine çevirmekle suçlanıyor. Çünkü LC Waikiki yeni bir karar alarak internet sitesi üzerinden ikinci el Ürün satışı yapmaya başladı. LC Waikiki tarafından yapılan açıklamada özellikle salgın döneminde daha önemli hale gelen sürdürülebilirlik kapsamında bu kararın alındığı belirtirse de sosyal medya kullanıcıları bu duruma tepki gösterdi.

LC Waikiki, 2021 yılında aldığı bir kararla pazar yerlerinden çekilmiş ve sadece online internet sitesi üzerinden satış yapmaya başlamıştı. Ancak dün yapılan bir açıklama ile birlikte LC Waikiki'nin internet sitesi üzerinden artık ikinci el satışı yapılacağı duyuruldu. Sosyal medyada bir anda tepkilerin odağına giren konu ile ilgili olarak daha sonra yapılan açıklamada bunun bir test çalışması olduğu belirtilerek ürünler hemen internet sitesinden kaldırıldı. Sosyal medya kullanıcıları hem LC Waikiki tarafından ikinci el ürün satışı yapılmasına hem de fiyatlara tepki gösterdi. Ürünler internet sitesinden kaldırıldı ancak daha sonrasında bu uygulamanın hayata geçip geçmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

lc-waikiki-ikinci-el-satis-karari-aldi-sosyal-medyada-gundem-oldu-fiyatlar-tepki-cekti-2

İkinci el kıyafetlerin fiyatı olay oldu

Sosyal medya kullanıcıları LC Waikiki tarafından başlatılan ikinci el kıyafet satışında fiyatlara tepki gösterdi. LC waikiki' nin sattığı kıyafetlerinin fiyatı 18 ile 226 TL arasında değişirken kullanıcılar Bu fiyatların 0 ürünlerde de olduğunu dile getirdi. birçok kullanıcı ise bir zamanların en kaliteli markasının Böyle bir uygulama yapmasının doğru olmadığını ifade etti.

Gözden kaçırmayın

Merak Edilen Açıklama Geldi! SADAT'ın Suikast Planı Dendi! Hedef Kimdi? Kılıçdaroğlu Neden Kimseye Haber Vermedi? Merak Edilen Açıklama Geldi! SADAT'ın Suikast Planı Dendi! Hedef Kimdi? Kılıçdaroğlu Neden Kimseye Haber Vermedi?

Ürünleri internet sitesinden kaldırıldı

Giyim devi LC Waikiki pandemi koşullarında sürdürülebilirliğin önemli olduğunun anlaşıldığını ve bu nedenle ikinci el Ürün satışı yapma kararı aldığını duyurduktan kısa süre sonra gelen tepkiler üzerine ikinci el ürünleri internet sitesinden kaldırdı. Ancak uygulama ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.