Türkiye'yi "pazarlık" diyerek ayağa kaldıran Levent Göktaş hesabının gerçek olduğunu Sedat Peker açıkladı.

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Sedat Peker arandığını söyleyerek Levent Göktaş hesabının gerçek olduğunu söyledi.

Sedat Peker, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Her tarafı lağım kokusu sardı." diyerek tepki gösterdiği olayın baş kahramanı Levent Göktaş tarafından arandığını duyurdu.

Necip Hablemitoğlu cinayeti ile ilgili hakkında gözaltı kararı verildikten sonra kayıplara karışan eski özel kuvvetçi emekli Albay Levent Göktaş adı ile atılan "tuğla çekme" şeklindeki tehdit dolu "açıklayacağım" tweetleri Sedat Peker cevabı ile ülke gündemine oturmuştu.

Levent Göktaş adresinde bulunamadı… Şengül Hablemitoğlu: Şaşırmadım

Sonrasında ise CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun attığı "Mafyalar, yolsuzlar, 5’li çeteler, çantacılar, örgütler, uyuşturucu baronları, komisyoncular, soysuzlar… Size sesleniyorum, hepinizin canı cehenneme! Her tarafı lağım kokusu sardı. Bu devleti sizden temizleyeceğiz. Pirüpak bir ülke bırakacağım gençlere. Mirasım bu olacak." sözleri ortaya çıkan kavga ise bambaşka bir boyut kazanmıştı.

Usta gazeteci Erk Acerer Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyada paylaştığı sözleri alıntılayarak "Bu tveet pazarlık yapıldığını biliyoruz tweeti. Bu girişimi destekliyorum. Her türlü bilgi ve belgeyi paylaşmaya hazırım!" demiş ve olayın bir "pazarlık" olduğunu gündeme getirmişti.

TSK'yı hedef alan firari “Gazeteci” Erk Acarer kimdir? - M5 Dergi

Gazeteci Erk Acerer'in de son olarak "Güzel kapattınız ama Levent Göktaş meselesini, suikast, silah ticareti ve SBK işlerini. Ya da kapadığınızı zannediyorsunuz!" sözleri ile tepki gösterdiği Levent Göktaş "pazarlığı" olarak yorumlanan olayda akıllarda kalan soru ise Göktaş'ın avukatının önce "hesap doğru olabilir" yorumu ve arkasından gelen "hesap sahte" açıklamasının nedeni oldu.

Acerer de bu tutarsızlığı sosyal medya hesabından "Kim kimden intikam alacak? Ortada silah ticaretinden Suriye suçlarına, Hablemitoğlu cinayetine kadar bir dizi olay var! Şunu anlamakta zorlanıyorum. Göktaş paylaşımı ilk yaptığında ‘Tarz onun tarzı’ diyen aynı avukat değil miydi? 12 saatte nasıl değişti bu tarz?" diyerek paylaştı.

Tüm yaşananların ardından Levent Göktaş hesabının kapatılması ve hesabın sahte olduğu açıklamaları sonrası ise Sedat Peker, kendisine yakınlığıyla bilinen ve basın danışmanı olduğu öne sürülen Emre Olur'un sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Ortaya çıkan sosyal medya hesabının Levent Göktaş'a ait olduğunu söyleyen Peker, "seçime 2 ay kala yaşanacak cehennem açık davettir. Sen de katılabilirsin" diyerek aslında Türk eski emniyet amiri olup son dönemde "gazetecilik" yapan, ancak ABD'de yaşayan Emre Uslu'ya da tepki gösterirken şu cümleleri kurdu;

1-) @EmreUslu beyni olmayan ama fikri çok olan şahıs, seçime 2 ay kala yaşanacak cehennem açık davettir. Sen de katılabilirsin. Bu hesap sahte değildi. Mesajımı alan levent göktaş tarafından kapatıldı. Senin aklın bu işlere ermez. Açıkça söyle da : “Biz seni kıskanıyoruz,..

2-) …senin arkanda hiçbir güç olmadığı anlaşıldı. Tek başına yaptığın bu işlerin yüzde birini hepimiz birleşsek de yapamıyoruz. Sen dahisin, sen profesörsün, sen gazeteciler cemiyeti başkanısın (varlığı ile onur duyduğum @yilmazsozcu abi bu makamı bahşetti)”. Ben ayriyeten…

3-) …barolar birliği fahri başkanı, ben karanlıklar şerifi ve daha birçok ünvanım var. Söyleyin da biz bu adamı kıskanıyoruz deyin. Zekaya saygı duyuyoruz deyin. Bunları demiyorsunuz, Sedat Peker sahte hesaba atladı diyorsunuz. Dün gece levent göktaş tarafı beni aradı.

4-) Onlara dedim ki: “Yarın bu işi düzeltmezseniz tüm dünya bu konuları değil farklı cinayetleri konuşuyor olur.”. Avukat Celal Ülgen Bey bu konular %90 levent göktaşa ait derken, benim tehditimden sonra yalandan Celal Ülgen Bey’i kötüleyen birkaç tweet yazarak bu hesap…

5-) …levent göktaşa ait değil dediler. emre uslu sen Sedat Peker’i tanımadın mı? Kayıt olmadan bir iddiada bulunmaz bunu anlamadın mı? Halen daha diyorsun ki ben abaküs ligindeki öğrenciyim. Ayrıca saat konusunda 40 yaşından genç kardeşlerimle akit yapmamıştık. Akit yapmadan…

6-) …söylenen sözler stratejidir. Ancak akit yaptıktan sonra söylenen sözler namustur. Sen deli misin divane misin? Sen nesin bir söyle herkes öğrensin. Sen şimdi çeyrek aklınla bu yaşanacak olaylardan sonra Sedat Peker’i tuzağa düşürdüm diye kurnazlık yapmaya da soyunursun.

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

7-) Ben bu yolları yemem oğlum. levent göktaş ve çetesi ile de görüşecem sizinle de hesaplaşacam. 40 yaş altı kardeşlerime verdiğim sözü tutup onlara tertemiz bir ülke bırakacam. Abaküslü emre uslu, dün geceki telefon trafiğimle o hesabı ben kapattım. Bu sabahki avukatların…

8-) …yaptığı açıklamaları ben yaptırdım. Beyniniz yok, fikriniz çok. Unutmayın, bir tripod bir kameraya yenileceksiniz. Zekaya saygı duymayı öğreneceksiniz. Her gece dua ederken intikamlarına memur tayin edilmek için dua ettiğim Mitat Paşa’nın,Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey’in…

9-) …ve benim kızlarımın gözyaşlarına yenileceksiniz. Yüce ALLAH’ın gazabı olarak bu dünyaya geldiğimi öğreneceksiniz. Söz namus, göreceksiniz. REİS SEDAT PEKER