Kabusun yıllardır devam ettiği Libya'da tansiyon da her geçen gün yükseliyor...

2020 yılının Kasım ayında Birleşmiş Milletler önderliğinde Libya Siyasi Diyalog Forumu’nda 24 Aralık 2021 yılında seçim yapılması kararlaştırılmış ancak seçimler o tarihte gerçekleşmemişti ve Ulusal Birlik Hükümeti’nin görev süresi dolduğu için yeni bir başbakan ve hükümet seçilmişti.

Ülkenin batısındaki vekillerin büyük kısmının katılmadığı Temsilciler Meclisi oylamasında ise Fethi Başağa başbakan olarak seçilmiş ve Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe de duruma tepki göstermiş ve “seçilmiş bir hükümete” ülkeyi teslim edeceğini duyurmuştu ki o tarihten beri karışıklık bitmedi.

Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın! Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın!

Şiddetin ve eylemlerin yıllardır sürdüğü Libya'da sabaha karşı Temsilciler Meclisi ateşe verilirken görüntüler ise sosyal medyadan paylaşıldı.

Seçim yapılması çağrısında bulunan göstericiler eylemlerine devam ederken haber ajansı Reuters göstericilerin, “Elektrik istiyoruz” ve “bıktık” sloganları attığını yazdı. Ayrıca gazete “Biz petrol üreticisi bir ülkeyiz fakat her gün elektrik kesintisi yaşanıyor. Bu da bizi yönetenlerin yozlaşmış olduğunu gösteriyor” diyen bir vatandaşın da sözlerine yer verdi.

LİBYA’DA NE OLMUŞTU?