Fransız ekibi Lille, Trabzonspor'da 17 milyon euroya satın aldığı Yusuf Yazıcı'yı sezon sonunda en az 35 milyon euroya satmak istiyor. Ligue 1'de sezon sonuna 6 maç kala zirvede bulunan Lille, sportif başarının aksine mali anlamda belini doğrultamadı.

Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi… Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi…
Fransız ekibi Lille, Trabzonspor'da 17 milyon euroya satın aldığı Yusuf Yazıcı'yı sezon sonunda en az 35 milyon euroya satmak istiyor. Ligue 1'de sezon sonuna 6 maç kala zirvede bulunan Lille, sportif başarının aksine mali anlamda belini doğrultamadı. Ekonomik krizle boğuşan Fransız ekibi, bu darboğazdan çıkabilmek için yaklaşık 95 milyon euroya ihtiyaç duyuyor. Fransız ekibinin bu nedenle kadrosundaki değerli futbolcuları sezon sonunda elde çıkarmayı düşündüğü kaydedildi. 

Trabzonspor'dan 17,5 milyon euroya transfer edilmişti!


Şampiyonlar Ligi'nden kazanılacak gelirin yanı sıra futbolcuları satarak da sıcak para elde etmek isteyen Lille, bu parayı borçlarını kapatmak için kullanacak. Fransız ekibinin sezon sonunda satış listesine koyduğu isimlerden birinin de milli futbolcu Yusuf Yazıcı olduğu aktarıldı.Lille formasıyla bu sezon çıktığı maçlarda 15 gol ve 9 asistle oynayan Yusuf Yazıcı, dev kulüplerin radarına girdi. Formuyla devlerin ilgisini çeken Yusuf Yazıcı'yı 17,5 milyon euro bedelle Trabzonspor'dan satın alan Lille, yıldız oyuncuyu en az 35 milyon euroya satmak istiyor.

 

Yusuf Yazıcı'nın performansı parmak ısırtıyor!


Türkiye A Milli Takımı'nın mücadele ettiği Dünya Kupası Elemeleri'nde koronavirüse yakalanan ve son iki Fransız ligi maçında oynayamayan Yusuf Yazıcı'nın da bu transfere sıcak baktığı öğrenildi. Bu sezon Lille formasıyla UEFA Avrupa Ligi'nde 7 gol atan milli futbolcu, bu turnuvada bir sezonda en fazla gol atan Türk futbolcu konumunda bulunuyor.24 yaşındaki Yusuf Yazıcı'nın yeteneklerinin farkında olan Lille yönetimi, genç yaşını da göz önünde bulundurarak Yusuf için 35 milyon euroluk bir fiyat biçti. Bu fiyatın altında teklifler gelmesi halinde Yusuf takımda kalacak.