Zor günler geçiren ve Bundesliga'nın dibine demir atan Schalke'den İngiltere Premier Lig'in son şampiyonu olan Liverpool'a transfer olan Ozan Kabak dikkatleri üzerine çekti. Almanya'da Stuttgart ve Schalke takımları için ter döken Ozan Kabak, şimdi de ef

Zor günler geçiren ve Bundesliga'nın dibine demir atan Schalke'den İngiltere Premier Lig'in son şampiyonu olan Liverpool'a transfer olan Ozan Kabak dikkatleri üzerine çekti. Almanya'da Stuttgart ve Schalke takımları için ter döken Ozan Kabak, şimdi de efsanevi İngiliz kulübün şampiyonluğa ulaşması için sahaya çıkacak. Liverpool'un tecrübeli stoperi Virgil Van Dijk'ın sakatlığı nedeniyle sezonu kapatmasının ardından Ozan Kabak, İngiliz ekibinin defans hattında önemli bir yere sahip olacak.Küçüklüğünden beri hayali olan Liverpool formasını giyen Ozan Kabak'ın ilk antrenmandaki neşeli halleri dikkat çekti. Yeni takım arkadaşlarıyla ilk antrenmana çıkan Ozan Kabak performansıyla göz doldurdu. Ozan'ın attığı şık pasın Trent Alexander-Arnold'ın bacak arasından geçmesi üzerine diğer futbolculardan tezahürat sesleri yükseldi. Ozan Kabak'ın bu şık pasını Twitter'dan paylaşan Liverpool, videoya "Sonuna kadar izleyin" ibaresini düştü.


Ozan Kabak örnek aldığı futbolcuyu da açıkladı!


Liverpool'un efsanevi stoperi Van Dijk'ın kendisine 3 yıl önce gönderdiği Liverpool formasını hatırlatan Ozan Kabak, bu transferle hayallerini gerçekleştiğini söyledi. İdolünün kendisi gibi stoper olan Van Dijk olduğunu belirten Ozan, kendisine güvenenleri gururlandıracağını sözlerine ekledi. Manchester City ile yapılacak zorlu maçta sahaya çıkması beklenen Ozan, Manchester City'nin yüksek performansına değindi ve çok zor bir maçın kendilerini beklediğini kaydetti. 2019'un Ocak ayında Galatasaray'dan Stuttgart'a transfer olan Ozan Kabak, oradan da Schalke'ye geçmişti.