Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), yayınladığı bir bildiri ile yaşadıklarına isyan etti.

LÖSEV, yayınladığı bildiride vakıf olarak kendilerine yapılan haksızlıkların altını çizerek tepki gösterdi.

Onedio platformunda da yer aldığı üzere 10 Haziran’da kalabalık bir ekiple Anıtkabir’i ziyaret eden LÖSEV’in Twitter hesabı, 24 saatliğine kapatılmıştı.

Yaşanılan bu durumun ardından LÖSEV, yayınladığı bildiride, ‘tek suçumuz lösemeli çocukları yaşatmak ise o zaman evet bir suçluyuz’ ifadelerine yer verdi.

'Bu suçsa evet biz suçluyuz!'

'Bu suçsa evet biz suçluyuz!'

'Sürekli engellenmekten ve bedel ödemekten, saçma sapan insanlar ve sorunlarla uğraşmaktan yorulduk.” ifadeleri kullanılan açılamada madde halinde şu bildiri yer aldı;

Mağduruz çünkü LÖSEV ailesi olarak;

"ODTUFans" İçin Hukuki Ve Disiplin Süreci Başlatıldı! ODTUFans Kurucuları Kimler? Tutuklandılar mı? "ODTUFans" İçin Hukuki Ve Disiplin Süreci Başlatıldı! ODTUFans Kurucuları Kimler? Tutuklandılar mı?

    Tam 6 senedir, Sağlık Bakanlığı’dan Lösante Hastanemize kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde tam ruhsat ve gerektiği kadar uzman doktor çalıştırabilme izni istiyoruz, verilmiyor.

    Tam 3 senedir LÖSEV Kent Üniversitesini eksiksiz ve yönetmeliklere uygun olarak açmak için YÖK’ten izin bekliyoruz. Genel Kurula bile alınmıyor.

    Tam 10 senedir kendi mülklerimiz olan LÖSEV köyünün – LÖSE okulunun arazisinin Vakfımıza kanuni haklarımız gereği parasıyla satışını bekliyoruz. Satmıyorlar.

    Sağlık Bakanlığı’nın tam 10 senedir LÖSEV Kemik iliği Bankası açabilmek için izin istiyoruz. Verilmiyor.

    Baskı ve tehdit altında çalışmak istemiyoruz. Sürekli olarak T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Kanun-Yönetmelik ve temayüllere aykırı şekilde görevden alınması – savcılığa verilmesi tehdidinden bıktık usandık.

    Son olarak da LÖSEV ailemizin 10 bin kişilik grup halinde Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirmesi ve Atam Nerede Kalmıştık diye seslenmesi sonrasında LÖSEV Kurumsal Twitter hesabımızın kapatılması bardağı taşıran damla olmuştur.

    Artık kalıcı çözümler getirecek çıkış yolu bulmaya ve yeni bir kurtuluş savaşı ile zaferlere ulaşmaya çalışacağız.

    Tek suçumuz lösemili çocukları yaşatmak ise o zaman evet biz suçluyuz.'