Emekliye gelen zam sonrası gazi ve güvenlik korucularının maaşları da arttı. Aylık olarak alacakları para asgari ücret seviyesine çekildi. Gazilere aylık kaç TL ödeme yapılıyor? Nisan ayında fark ödemesi hesabınızda...

Faiz Artışıyla Bankaların Mevduat Faizleri Yükseldi: Yatırımcılar İçin Yeni Fırsatlar! Faiz Artışıyla Bankaların Mevduat Faizleri Yükseldi: Yatırımcılar İçin Yeni Fırsatlar!

Son zamanlarda emeklilere yapılan zammın yanı sıra çeşitli sosyal desteklerde de artış olduğu görüldü. Maaş zamları bir yana, şimdi de gazi ve güvenlik koruyuculara yapılacak zamlar merak ediliyor. Gelen bilgi doğrultusunda zam için tüm detaylar kesinleşti. 

Asgari Ücret Seviyesinde Ödenecek!

Gazi ve güvenlik koruyucularının alacağı ödeme 7500 TL'ye çıkartıldı. Resmi Gazete'de yürürlüğe girmesiyle beraber emeklilerin en düşük maaşı 5500 TL'den 7500 TL'ye yükselmişti. Bununla birlikte bakanlıktan gelen açıklamada ise gazi aylık ödemelerinin asgari ücret seviyesine çekileceği öğrenildi.

Eşi de Yararlanabiliyor!

Vefat eden gazi unvanına sahip kişinin maaş alma hakkı, eşine aktarılmaktadır. Gazi aylığı alan vatandaşlar, Nisan ayından itibaren fark ödemelerini de hesaplarında görecekler. Bu durum güvenlik koruyucuları için de geçerlidir.