Çalışanlara maaş müjdesi duyuruldu. %40 zammın hemen ardından Kurban Bayramı'nda 2500 TL'lik ikramiye ödemesi yapılacağı aktarıldı. En düşük maaş kaç TL oldu? Kurum ve sendika arasındaki Toplu İş Sözleşmesi'ne dair detaylar yazımızda...

Çalışan maaşlarında ciddi artış yaşandı. En düşük maaş bile %40 oranında arttı. Hal böyle olunca hangi kurum ile hangi sendika bu anlaşmayı sağladı merak edildi. Kimler yüksek maaş alma hakkına erişecek?

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Belediyeden Maaş Zammı Duyurusu

Mustafakemalpaşa Belediyesi ile Hak İş Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşmesi anlaşmasıyla birlikte yeni maaşlar duyuruldu. Öte yandan işçilere sağlanan diğer haklar da ortaya çıktı. %40 oranında maaş zammı yapıldı. İşçi maaşı beklentilerin de üzerinde arttı.

Bayramda İkramiye Ödenecek!

Maaşla birlikte Ramazan Bayramı'nda 1500 TL ve Kurban Bayramı'nda 2500 TL'lik ikramiye ödemesi yapılacak. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, yapmış olduu duyuruda "Bir yanda yatırımlarımız devam ederken diğer yandan belediye bütçemizin el verdiği oranda çalışanlarımıza destek olmaya çalıştık. Hiçbir işçimizi mağdur etmeyiz. Çalışanlarımızın alın teri ve emeğinin karşılığı sözleşmeye yansımıştır. Çalışanlarımızla bir aileyiz ve onların alın teri kurumadan haklarını vermek için gayret ediyoruz. Toplu iş sözleşmesi başta çalışanlarımız olmak üzere hepimize hayırlı olsun” dedi.

İşçilere Yeni Haklar Verildi

Hizmet İş Sendikası, işçileri temsilen toplu iş sözleşmesini imzaladı. Bu sayede sözleşme gereği işçilere daha fazla maaş ödemesi ve bununla beraber ikramiye parası verilecek. Belediyeler ve sendikalar arasında yeni anlaşmalar imzalandığı vakit sizlere de duyuracağız.