Dünya'da olay olan haber "beğendiğiniz ünlü isimlerin bir saç telini alarak artık onlardan çocuk yapabilirsiniz!" gerçeği oldu.

Mabel Matiz'den Sonunda Konuştu Ve Neden Ağladığını Açıkladı! "İnatla Devam" Mabel Matiz'den Sonunda Konuştu Ve Neden Ağladığını Açıkladı! "İnatla Devam"

Hukukçularla bilim insanları karşı karşıya getiren buluş Maryland Üniversitesi ve Georgia Eyalet Üniversitesi genetik hırsızlığı hakkında yazılan bir makale ile gündeme geldi.

Daha önce Madonna ile gündeme gelen konu için bu defa genel bir uyarı geldi.

Hukukçularla bilim insanlarını karşı karşıya getiren teknolojik ilerleme ünlülerin kabusu olmaya başlamışken, hukuçular ve bilim insanları yakın gelecekte genetik hırsızlığına karşı uyardı.

Bilim insanları yakın gelecekte ünlü kişilerin DNA'larının çalınabileceğini açıklarken, buna göre insanlar sevdikleri bir ünlünün bir saç telinden yada deri parçasından alınan DNA'yı kullanarak çocuk yapabileceği belirtildi.

Maryland Üniversitesi ve Georgia Eyalet Üniversitesi genetik hırsızlığı hakkında yayınlanan makale ve uzmanların uyarıları akıllara daha önce de bu konuyu gündeme getiren Madonna'nın açtığı bir davayı hatırlattı.

Madonna 2018 yılında saç fırçası ve iç çamaşırı dahil olmak üzere DNA'sının olduğu eşyalarının açık artırmada satılmasını engellemek için sanat danışmanı Darlene Lutz'a dava açmıştı ki Madonna'nın olayı aldığı ciddiyet boyutu ise genetik hırsızlığına karşı konserlerinden sonra soyunma odasını sterilize etmek için özel bir temizlik ekibi tutmuş olduğu bilgisi ile dillere düşmüştü.