Uzmanlar mağazada kıyafet denememeleri konusunda vatandaşları uyardı. Uzmanlardan vatandaşa 'Mağazada kıyafet denemeyin!' uyarısı! Peki neden mağazada kıyafet denememeliyiz? Mağazada kıyafet denemek niçin tehlikeli? Son dönemde artan Uyuz vakaları ve Uyu

Uzmanlar mağazada kıyafet denememeleri konusunda vatandaşları uyardı. Uzmanlardan vatandaşa 'Mağazada kıyafet denemeyin!' uyarısı! Peki neden mağazada kıyafet denememeliyiz? Mağazada kıyafet denemek niçin tehlikeli? Son dönemde artan Uyuz vakaları ve Uyuz salgını vatandaşı alarma geçirdi. Eczanelerde uyuz ilaçlarının karaborsaya düştüğü şu günlerde uzmanlardan kritik Mağazada kıyafet denemeyin uyarısı da geldi! Detaylar haberimizin devamında sizlerle...Uzmanlar vatandaşı mağazada kıyafet denememek konusunda uyarıyor. Son dönemde artan Uyuz vak'aları, tüm Türkiye'de büyük bir salgın şeklinde ilerliyor. Özellikle genç-yaşlı fark etmeksizin her yaştan insan uyuz hastalığına yakalanabiliyor. Sürekli kaşıntı ve rahatsızlık hissi veren Uyuz probleminin bulaşma yollarından biri de Mağazalarda denenen kıyafetler... Son dönemde hızla artan uyuz hastalığına dair uzmanlardan peş peşe uyarılar gelmeye devam ediyor.MAĞAZADA GİYİLEN KIYAFETLER UYUZ YAPIYORMağazalarda sayısız insan tarafından denenen kıyafetler, Uyuz hastalığının en kolay ve en hızlı bulaşabileceği alanlardan birisini oluşturuyor. Parazitsel bir hastalık olan uyuz, insan insana temas şeklinde olabileceği gibi insanla eşya arasında da kalıntılar ve parazitler şeklinde bulaşabiliyor. Uyuz parazitleriyle enfekte olmuş giysiler, elbiseler ve diğer şeyler insan vücuduyla temas ettiği anda vücutta çoğalmaya ve yerleşmeye devam ediyor. Uzmanlar, her ne kadar giyilen kıyafetler üzerinden uyuz geçmesi olasılığının düşük olduğunu söylese de önlem almakta fayda olduğunu da belirtiyorlar. 

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!


UYUZUN EN ÖNEMLİ BELİRTİSİ: SÜREKLİ KAŞINTIUyuz parazitiyle ilgili konuşan Prof. Dr. Derviş, uyuza yakalanan bir kişi için en büyük belirtinin sürekli kaşıntı hissi yaşaması ve kaşınması olduğunu söylüyor. Kaşıntı hali de git gide şiddetleniyorsa o kişi uyuz hastalığına yakalanmış demektir. Kaşıntı dışında uyuzun diğer belirtileri ise; el bilekleri ve parmakları arasında su kabarcıklarının oluşması, kaşıntının karın, mide ve genital bölgelerde artması olarak öne çıkıyor.MAĞAZADAN ALDIĞINIZ KIYAFETLERİ YIKAYINMağazada alınan ürünler ilk önce çamaşır makinesinde yahut elde yıkanmalı ve ardından giyilmelidir. Aksi takdirde alındığı gibi giyilmeye başlayan ürünler de Uyuz riskini gündeme getirebilir.