Ahmet Kural Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

ahmet-kural

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Kural 10 Kasım 1982’de Kütahya’da doğdu. 1.73 boyundaki oyuncunun kilosu 69, göz rengi kahverengi ve saç rengi siyahtır.

Ahmet Kural Nereli?

Ahmet Kural 10 Kasım 1982 tarihinde polis memuru babasının görev yapmış olduğu Kütahya’da doğmuştur. Konservatuvarda okuyan ablasından etkilenerek oyuncu olmaya karar veren Kural’ın çocukluğu çeşitli iller arasında geçti. Kütahya, Denizli, Nevşehir, Karaman gibi pek çok ilde çocukluğu geçmiştir. Kural lise yılları gelip çattığında ise tiyatro çalışmalarına katılmıştır. Üniversite eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde tamamladı. Aynı zamanda Bilkent üniversitesinde ise yüksek lisans yapmıştır. Ahmet Kural sonrasında ise Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi alarak kendisini bu anlamda geliştirmeye devam etmiştir. Oyunculuk eğitimi sürerken Levent Kırca ve Oya Başar tiyatrosuna dahil olmuş isimlerden biri haline gelmiştir. Tiyatro çalışmalarının devam ettiği süre boyunca TRT1 yapımlı olan Fikrimin İnce Gülü adlı dizide boy gösterdi. Hemen sonrasında Gazi isimli yapımda rol alsa da dizinin reytingleri düşük olduğundan dolayı yayından kaldırılmıştır. Aynı dönem içinde Haluk Bilginer ve Özgü Namal ile Güneşin Oğlu isimde yapımda yer almıştır. Ardından ise Ramazan Güzeldir projesinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Oyuncu bugüne kadar çok sayıda reklam filminde de yer almıştır. Özellikle dizi projeleri olduğu kadar, rol aldığı reklam projeleriyle de adından fazlasıyla söz ettirmeyi bildi.

Ahmet Kural Kaç Yaşında?

Ahmet Kural 10 Kasım 1982 doğumlu olup 39 yaşındadır. 2021 yılının Kasım ayında ise 40 yaşına girecektir.

Ahmet Kural Dizileri

Ahmet Kural dizileri arasında ise pek çok projeyi sayabilmek mümkündür. Oyuncu bugüne kadar çok sayıda dizide yer alırken özellikle rol arkadaşı Murat Cemcir’le oynadığı projeler oldukça ilgi çekici bir yöne sahip olmuştur.

Oyuncu dizi sektöründe ilk olarak Evimin Erkeği dizisinde Kapıcı Reco rolünde seyircilerin karşısına çıktı. Bu yapım kısa süreli olup, düşük reytinglerden kaynaklı olarak final yapmıştır. Yine aynı yılda ekranlara gelen Fikrimin İnce Gülü dizisi ise dönemin sevilen dizilerinden biri olarak biliniyordu. Bu dizi sayesinde Kural çok daha geniş bir kitle tarafından tanınmayı başararak, farklı projelerden de teklifler almaya başlamıştır. Kural’ın diğer dikkat çeken dizilerinden biri de 2008 yılında yayınlanan Gazi dizisidir. Bu dizide Perihan Savaş’la birlikte başrolleri paylaşmıştır. Yapımın yönetmenliğini Levent Demirkale üstlenirken, yapımcılığında ise Adem Kılıç bulunur. Dönemin ses getiren yapımlarından biri olarak tanımlanan Gazi yapımı, özgün senaryosuna rağmen uzun süreli işlerden biri olmayı başaramamıştır.

Ahmet Kural 2009 yılında ise polisiye ve aksiyon türündeki Kahramanlar dizisinde rol aldı. Kural, bu dizide yardımcı oyuncu olarak görev alırken yine aynı yıl içinde Bir Bulut Olsam, Ramazan Güzeldir gibi farklı projelerde de yer aldı. 2010 yılından sonra ise oyuncu yükseliş dönemine girmiş olup pek çok farklı dizi ve filmde rol almıştır. Elde Var Hayat, Yamak Ahmet, Üsküdar’a Giderken, İşler Güçler, Kardeş Payı ve Bir Zamanlar Kıbrıs 2010 yılından sonra Ahmet Kural’ın rol aldığı diziler arasında bulunuyor. Bunlar arasında en popülerleri ise Kardeş Payı ve İşler Güçler olmuştu. Özellikle İşler Güçler’de birlikte rol aldığı Murat Cemcir’le birlikte çok sayıda filmde oynamıştı. Oynadıkları filmler arasında ise Ailecek Şaşkınız, Düğün Dernek, Baba Parası, Çalgı Çengi İkimiz gibi yapımlar bulunuyordu. Oyuncu son olarak ise Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kemal Dereli karakterine hayat vermeye devam ediyor.

Ahmet Kural sevgilisi!

Ahmet Kural avukat Çağla Gizem Ş. ile aşk yaşıyor!