Amine Gülşe Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

amine-gulse

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzün en popüler oyuncularından biri olan Amine Gülşe 30 Nisan 1993 tarihinde İsveç’te Dünyaya geldi. 55 kilodaki oyuncunun boyu 1.78, göz rengi mavi ve saç rengi ise kahverengidir. Ünlü yapımlarda yer alan oyuncu sektöre mankenlik yaparak giriş yapmıştır. Günümüze kadar pek çok farklı yapımda rol alan oyuncu iyi derecede İngilizce, İspanyolca ve İsveçce konuşabiliyor.

Amine Gülşe Nereli?

Amine Gülşe 30 Nisan 1993 tarihinde İsveç’te doğdu. Türk kökenli İsveç vatandaşı olan Gülşe, 2014 yılında Türkiye Güzellik Yarışmasında birinci olmuştur. 2014 yılında ise 2013 yılında birinci olan Rüveyda Öksüz’den tacı almıştır. Oyuncu üniversite eğitimini The Gothenburg Regione’de aldı. Oyuncu 6 Haziran 2019 tarihinde ise futbolcu Mesut Özil ile evlenmiştir. 2020 yılında Eda adını verdikleri bir kız çocuğu doğurur. Gülşe’nin baba tarafı Iraklı olup, anne tarafı ise İzmir’lidir. Amine Gülşe’nin boyu 178 kilosu ise 55 olup 90-62-92 ölçülerine sahiptir.

Amine Gülşe Kaç Yaşında?

Amine Gülşe 1993 doğumlu olup 27 yaşındadır. Oyuncu bu yılın Nisan ayında 28 yaşına girecektir.

Amine Gülşe Dizileri

Amine Gülşe televizyon sektöründeki kariyerine 2015 yılında ekranlara gelmiş olan Asla Vazgeçmem dizisiyle yaptı. Dizinin başrollerini Tolgahan Sayışman, Ümit Yesin, Şafak Pekdemir, Tugay Mercan ve Hülya Gülşen Irmak paylaşıyordu. Dizinin türü drama olup üç sezon sonra sona ermiştir. Dizinin yönetmenliğini Nihat Durak ve Aysun Akyüz üstlenmiştir. Senaristliğinde ise Melis Civelek ve Sırma Yanık bulunur. 59. Bölümüyle final yapmış dizi dönemin en popüler yapımlarından biri haline gelmişti. Yayınlandığı günün en sevilen yapımlarından biri olup çıkan dizi özellikle Amine Gülşe’nin kendisini oyunculuk anlamında kanıtlamasına neden olan yapımlar arasına giriş yaptı. Oyuncu bu projeden sonra pek çok reklam filminde de oynamayı başarmış olup, adından bir de bu şekilde söz ettirmiştir. Amine Gülşe dizileri arasında olan bu yapımda, babasını kaybetmiş olan Nur kendisine iyi bir iş bulmak için Adana’dan İstanbul’a gelmiştir. Burada ise hayatının tamamen değişmesine neden olacak biriyle tanışır. Yiğit’le tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişen Nur’un işler burada istediği gibi gitmemeye başlayacaktır. Nur genel olarak duygusal ve zor bir kişiliğe sahiptir. Tamamen ailesine bağlı olan Nur ailesinin onaylamadığı durumların içinde bulunmayı istemez. Ancak Yiğit’le karşılaştıktan sonra ailesine verdiği sözleri unutacaktır.

Amine Gülşe’nin rol aldığı yapımlar arasında diğeri ise 2017 yılında yayınlanmış olan İkisini de sevdim dizisidir. Bu yapımda Suna karakterini canlandırmıştır. Suna gazetecilikte yükselmek isteyen genç bir kadındır. Nişanlısı ise paranın peşine düşmüştür. Suna ünlü ve zengin Karacabey ailesinin oğullarının kirli işlere düştüğünün haberini alır ve bu nedenle ailenin peşine düşer. Murat Karacabey ailesinin dürüst oğludur. Suna ise hiç beklenmedik şekilde kendisini Murat’ın karşısında bulacaktır. İkisini de sevdim dizisinde Suna ismindeki genç kadının başına gelen olaylar konu alınıyor. Dizi 2017 yılında yayınlanırken o dönemin kısa süreli işlerinden biri haline gelmişti. Dizinin künyesinde bulunan isimler arasında ise ünlü oyuncular bulunuyor. Burak Serdar Şanal, Oktay Gürsoy, Dilek Güven, Hande Kaptan ve Erhan Yazıcıoğlu bu dizide Amine Gülşe’ye eşlik etmiştir. Dizinin yapımcılığını ise Türker İnanoğlu üstlenirken, senaristliğini Muharrem buhara ve Özlem Atasoy üstleniyor. Dizinin yönetmenliğinde ise Cem Tabak bulunuyor. Amine Gülşe dizilere ek olarak pek çok farklı projede de konuk oyuncu olarak görev almıştır. Şimdilerde yeni bir projede yer almayan Gülşe’nin ilerleyen zamanlar içinde farklı projelerde rol alacağı tahmin ediliyor.