Aslıhan Gürbüz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

aslihan-gurbuz

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle 2010 yılından sonra dahil olduğu yapımlarla adından daha fazla söz ettirmeyi başaran oyuncu bu yapımlar sayesinde yediden yetmişe tanınmayı başarmıştır.

Aslıhan Gürbüz Nereli?

Aslıhan Gürbüz 16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Babası aslen Eskişehir Seyitgazi’dendir. 5 yaşında babasının işinden kaynaklı olarak İnegöl’e taşınmışlardır. Lise eğitimini bilgisayarlı muhasebe üzerine okuyan Gürbüz, üniversite eğitimini ise Konya Selçuk Üniversitesi Tiyatro bölümünde aldı. Oyuncunun ilk olarak ün kazanması ise Meral Okay’ın senaristliğini üstlenmiş olduğu Bir Bulut Olsam dizisi sayesinde olmuştur. Yahşi Cazibe dizisi ise oyuncunun televizyon sektöründeki önemli işlerinden biri olarak ön plana çıkar. Ayrıca oyuncu bugüne kadar onlarca farklı reklam filminde rol alırken, bu alanda da kendisini bir kez daha kanıtlamayı başarmıştır. Yahşi Cazibe dizisi sayesinde geniş bir kitle tarafından tanınan oyuncu bu rolünden sonra pek çok farklı rolde adından söz ettirmeyi başarmıştır. Zeytin Tepesi adlı yapımda ise Deniz, Muhteşem Yüzyıl’da Halime Sultan gibi karakterlere hayat veren oyuncu aynı zamanda dönemin ünlü yapımlarından biri olarak bilinen Ufak Tefek Cinayetler’de ise Merve’yi canlandırmıştır. Zeytin Tepesi adlı dizinin başrol oyuncularından biri olan Gürbüz bu dizide Atilla Saral, Zerrin Sümer ve Salih Bademci gibi ünlü isimlerle birlikte rol almıştır. Zeytin Tepesi isimli dizinin yapımcılığını Faruk Aksoy üstlenirken, dizi 2014 yılının öne çıkan dizilerinden biri olmayı başarmıştır. Aslıhan Gürbüz 2011 yılında ise Kerem Kupacı ile hayatını birleştirdi. Gani Müjde ve Belma Canciğer tekne tatili sırasında çiftin nikahlarının kıyıldığını açıklamıştı. Bu evlilik Ocak 2014 tarihine kadar sürdü.

Aslıhan Gürbüz Kaç Yaşında?

Aslıhan Gürbüz 16 Şubat 1983 doğumlu olup şu an 37 yaşındadır.

Aslıhan Gürbüz Dizileri

Aslıhan Gürbüz’ün dizileri arasında ilk yapım Büyük Buluşma olup, bu yapımda yardımcı oyuncu olarak görev aldı. Dizi 2004 tarihinde Show TV ekranlarında seyirci karşısına çıkmıştır. Gürbüz bu yapımda Seda karakterine hayat verdi. Televizyon sektörüne dikkat çekici bir giriş yapan Gürbüz, bu süreçte kısa süreli dizi yapımlarında rol almaya devam etti. 2008 yılında ise Gonca Karanfil adlı dizide Gonca karakterine hayat vermiştir. Bu dizide kısa soluklu projelerinden biri olup aynı yılın sonlarına doğru Bir Bulut Olsam dizisinde yardımcı oyuncu olarak rol almıştır. Bu dizide ise Asiye Bulut karakterini canlandıran oyuncu asıl şöhretini bu diziye borçludur. Bu yapımın sonrasında ise pek çok sitcom yapımda kendisine yer bulmuştur. 2010 ile 2012 yılları arasında yayınlanan Yahşi Cazibe şöhretinin zirvesine çıkmasına neden olurken, bu yapım nedeniyle çok sayıda ödül töreninden en iyi yardımcı kadın oyuncu almayı başardı. 38. Altın Kelebek Ödüllerinde Yahşi Cazibe dizisinde oynadığı Cazibe karakterinden sonra en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır. Ayrıca yine aynı yıl Antalya Televizyon ödülleri, Ayaklı Gazete yılın televizyon yıldızları gibi farklı ödül törenlerinde aynı kategorideki ödülleri kazanmış durumdadır. Oyuncu aynı zamanda 2013 yılında İşler Güçler’de konuk oyuncu olarak yer alırken, 2014 yılında Zeytin Tepesi, 2015 ile 2016 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, 2017’de Bodrum Masalı, 2017 ile 2018 yılları arasında Ufak Tefek Cinayetler ve son olarak ise şimdilerde Kırmızı Oda dizisinde oynamıştır.