Canan Ergüder Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

erguder-canan

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canan Ergüder, 1.73 boyunda ve 56 kilo olan güzel oyuncu evli değildir. Yakın zamanda özel hayatında Kenan Ece ile birlikte olduğu ise bilinmekte.

Canan Ergüder Nereli?

Canan Ergüder İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimli ve varlıklı bir ailenin ikinci çocuğudur. Siyasi bilimler profesörü ve Boğaziçi Üniversitesinin de eski rektörü Üstün Ergüder Canan Ergüder’in babasıdır. Babasının da büyük önermeleri ve yönlendirmeleri ile Yurt dışına çıkmıştır güzel oyuncu. Amerika’da Sosyoloji ve tiyatro eğitimi aldığı bilinen oyuncu yurt dışının tüm imkanlarından faydalanarak kendini sanat ve özellikle oyunculuk alanında gelebileceği en iyi seviyelere getirmeye çalıştı. Bundan öncesine bakıldığında İstanbul’da küçük yaşlarından başlayarak 10 yıllık bir bale eğitimi aldığı biliniyor güzel oyuncunun.Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun olan oyuncunun aslında Türkiye’de İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü kazandığı da bilinmekte üniversitede. Fakat kendisi Türkiye’de bir sene okuduktan sonra Amerika’ya gider ve sonrasında da oyunculuk ve sanat hayatı başlar.

Canan Ergüder Kaç Yaşında?

Canan Ergüder 1977 senesinde doğmuştur. Güncel tarihimizden hesapla kendisi şu an 43 yaşındadır. 2021 senesinin Eylül ayında genç ve yetenekli oyuncu 44 yaşına girecektir.

Canan Ergüder Dizileri

Canan Ergüder İstanbul ve Amerika merkezli iki parçalık bir hayat yaşamış gibi duruyor. Hayatının her zaman dilimine ise oldukça nitelikli ve içi dolu eğitimler aldığı ise açık bir gerçek. Amerika’dan Türkiye’ye döndüğü ilk zamanlarda beyaz perde ve televizyon ekranlarından bir süre uzak durmuştur güzel oyuncu. Bolca tiyatro oyununda çokça sahne almıştır bu dönemde. Sanıyoruz oyuncunun kendi şahsi seçimi ekranlardan uzak durmak olmuş başlangıçta. Fakat sonrasında Canan Ergüder sinema filmlerine de televizyon dizilerine de ciddi katılımlar sağlamıştır.

Unutulmaz dizilerin unutulmaz isimlerinde Canan Ergüder ismini görmemiz mümkün bu dönemde. Yayınlandığı zamandan bu yana replikleri ve sahneleriyle hala konuşulan dizi Behzat Ç ve bu dizinin Haranlıkla izlenen karakteri Savcı Esra Canan Ergüder tarafından canlandırılmıştır. Zor bir rol ve zor bir dizi olan Behzat Ç oldukça usta isimler ile çekilen çok karakteristik bir dizi olmuştur. Bu dizide önemli bir rolü canlandıran Canan Ergüder iyi bir çıkışı da bu dizi sayesinde yakalamıştır. Dizide kendi gibi sahneye ve tiyatroya büyük önem veren bir isim Erdal Beşikçioğlu ile çalışma imkanı da yakalamıştır Canan Ergüder. Baş komiseri canlandıran Erdal Beşikçioğlu ile başrolleri paylaşmış ve izleyenlerin hala hayranlıkla bahsettiği bir çift portresi yaratmışlardır.

Güllerin Savaşı da oyuncunun Behzat Ç’den sonra en sevilen ve uzun soluklu olan işlerinden olmuştur. Dizide varlıklı otoriter ve huysuz bir kadını canlandırmıştır. Engelli kardeşi ve onunla ilgilenmesi ile eve alınan bir bakıcının sonraları birbirlerini sevmeleri ve daha birçok entrikalı olayın yer aldığı dizin uzun süre seyircileri ile buluştu. Bu dizide de Canan  Ergüder sahip olduğu oyunculuk eğitimlerinin kendisine kazandırdığı yetkinlikleri seyircilere izletti.

Özel hayatında çok kibar ve sakin bir kişiliğe sahip olan Canan Ergüder kendisini merak edenlerle katıldığı talkshowlar ve sosyal medya aracılığı ile iletişim kurup kendini tanıtma imkanı yakalıyor. Yakın zamanda güzel oyuncuyu bir işte görmedik ve fakat merakla gelecek işlerini bekliyoruz. Henüz genç olan bu güzel ve yetenekli oyuncu belki bir sinema filmi belki güzel bir televizyon dizisi ile hayranlarını yeniden mutlu edebilir.