Caner Cindoruk Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

caner-cindoruk

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zaman dizileri ile yıldızı daha da parlayan başarılı oyuncu Caner Cindoruk 2 Nisan 1980 Adana doğumludur. Koç Burcu olan yakışıklı oyuncu 1.85 boyunda esmer ve orta kiloludur.

Caner Cindoruk Nereli?

Caner Cindoruk 1980 senesinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Hikaye yazarı bir babaya sahip oyuncunun iki kardeşi vardır. Kardeşleri de oyuncu olan Cindoruk ailesinden aldığı destek ve yönlendirmeler sonucunda oyunculuk kariyeri yapmıştır. Evli olmayan oyuncunun ilişki durumu bilinmemekte. Kısa bir süre Farah Zeynep Abdullah ile birlikte olduğu bilinen oyuncu özellikle özel hayatı ile ilgili fazla bilgi vermekten kaçınıyor.

Caner Cindoruk Kaç Yaşında?

Caner Cindoruk  2 Nisan 1980 senesi doğumludur. Güncel tarihimize hesapla şu anki yaşı 40’tır. 2021 yılı Nisan ayında yakışıklı oyuncu 41 yaşına girecektir.

Caner Cindoruk Dizileri

Caner Cindoruk Adana’da doğmuş ve eğitimine de Adana ilinde devam emiştir. Çukurova üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan oyuncum mezun olana kadar okulu bünyesinde tiyatro toplulukları ile çalışmalar yapmıştır. Küçük yaşlarından beri tiyatro ile ilgilenen oyuncunun amcası da iyi bir tiyatro sanatçısı olan Erdal Cindoruk’tur. Aile desteği ile daha da oyunculuk alanına sempatisi artan oyuncunun bu alanda çalışmaya devam etmek için büyük fedakarlıklar yaptığı bilinmektedir. Caner Cindoruk verdiği röportajlarda da oyunculuk alanında gelişene kadar bir çok fedakarlıkta bulunduğunu çeşitli işlerde çalıştığını söylemiştir.

Caner Cindoruk 10 yıldan uzun süre tiyatro sahnelerinde oyunculuk yapmış ve ardından iki sinema filmi ile ekran karşısına çıkmıştır. Bu çalışmalar ardından dizilerde Caner Cindoruk ile seyirciler tanıştılar.

Caner Cindoruk ilk olarak 2007 senesinde Kara Güneş aslı dizi ile seyircilerle tanıştı. Ardından Geç Gelen Bahar ve Yapak Dökümü dizileri ile çalışmalarına devam etti. Yaprak Dökümü yapıldığı dönemde büyük ilgi görmüş usta oyuncu kadrolu başarılı bir iş olmuştu. Günümüzde hala tekrarları ekranlarda yayınlanan dizi sayesinde Caner Cindoruk da sesini daha büyük kitlelere duyurmuş oldu. Oyuncu Yaprak dökümü dizisinde Doktor Nazmi karakterini canlandırmakta idi. Dizi aynı zamanda Türk Edebiyatına ait ünlü bir romandan uyarlanmış başarılı bir iştir.

Yaprak Dökümü ardından bir diğer büyük iş Hanımın Çiftliği dizisinde rol aldı Caner Cidnoruk. Bu dizide başrolü alan Cindoruk “Kemal” karakterini canlandırdı ve daha çok tanındı, daha çok sevildi. Adana’da geçen dizi de kendi topraklarında olmanın verdiği bir aşinalıkla ve iyi oyunculukla çok sevilmiş takdir görmüştür. Başrolü paylaştığı usta isim Özgü Namal ile çalışmakta bu işin ona kattığı büyük artılardan olmuştur.

2013 Senesine gelindiğinde Aramızda Kalsın isimli dizide Caner Cindoruk’u “Civan” karakteri ile izleme şansımız oldu.

Daha yakın dönemde Kadın dizisinde Özge Özpirinççi ile başrolleri paylaştı yakışıklı oyuncu. 3 Sezon süren başarılı dizi Fox TV ekranlarında seyirci ile buluştu. Kadın dizisinde Cindoruk, “Sarp” karakterini canlandırdı. Yoksul bir kadının çocukları ile hayatta kalma mücadelesi verdiği dram ağırlıklı dizide Cindoruk, yıllar önce öldüğü sanılan koca rolünde idi. Dizinin ilk bölümlerinde eskiye dönüş sahneleri ile karşılaştığımız Sarp karakteri sonradan şaşırtıcı bir şekilde diziye katıldı. Dizi çalışmaları dönemlerinde ve ara dönemlerde çeşitli başarılı ve dikkat çekici filmlerde de rol almıştır. 15’i üzerinde tiyatro oyununda oynayan oyuncu yönetmenlik çalışmalarına da imza atmıştır. Henüz genç bir isim diyebileceğimiz oyuncu Caner Cindoruk art arda çalışmalara imza atarak kısa sürede sayıca fazla işte bulunmuştur. Önümüzdeki senelerde sergileyeceği etkileyici izler seyirciler tarafından merakla bekleniyor.