Cansu Tosun Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

ns

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıvırcık güzel saçlı ve güzel yüzlü oyuncunun modellikten gelen mükemmel bir fiziği de var. Renkli gözlü ve güler yüzlü neşeli oyuncunun yeteneği ise tartışmalara kapalı.

Cansu Tosun Nereli?

Genç ve yetenekli güzel oyuncu Cansu Tosun 1988 senesinde Almanya, Nünberg’de dünyaya gelmiştir. Ama annesi ve babası aslen Kayserililerdir. Annesi henüz 16, babası ise 22 yaşında iken Almanya’ya göç eden bir ailenin çocuğu kendisi kısaca. Cansu Tosun’un bir erkek ikiz kardeşi olduğu da bilinmekte. Oldukça iyi bir hayat sürdüğü Almanya’dan Türkiye’ye de oyunculuk hayali için gelmiştir. Uzun zaman geçirdiği Türkiye’de yakın zamanda evlenip bir aile bile kurdu Cansu Tosun. Hatta Marsel isminde bir çocuğu var.

Cansu Tosun Kaç Yaşında?

Cansu Tosun 1988 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihe göre yaptığımız hesaplar gösteriyor ki genç oyuncu şu an 33 yaşındadır. Henüz çok genç diyebileceğimiz bu yaşı ile Cansu Tosun’dan hayranları birçok yeni iş bekliyor.

Cansu Tosun Dizileri

Cansu Tosun Almanya’da 13 yıl bale eğitimi almıştır. Sonrasında Jazz ve hip hop üzerine de eğitimler almıştır. Kendini sanat alanında oldukça geliştiren oyuncu Cansu Tosun yine Almanya’da menajer Şebnem Özberk ile tanışmıştır. Tamamen tesadüfi olaylara dayanan bu tanışma Cansu Tosunun oyunculuk kariyerinin ve Türkiye serüveninin başlangıcı olmuştur. Şebnem Özberk’in öneri ve tavsiyeleri ile daha önce hiç gelmediği Türkiye’ye yerleşmiştir Cansu Tosun. Gelmesinin ardından kısa süre içerisinde ise ilk televizyon işini almıştır. 2011 senesinde Küçük Hanımefendi dizisinde gördü ilk defa seyirciler Cansu Tosun’u. 2012 senesinde ise Kayıp Şehir dizisinde Zehra karakteri ile yine Cansu Tosun vardı.

2013 senesinde geldiğinde ise oyuncunun kariyerindeki kırılma noktası yaşandı. Bugünün Saraylısı dizisinde başrol aldı Cansu Tosun. Dizi çekildiği dönemde büyük ilgi gördü. Refik Halit Karay’ın aynı isimli romanından esinlenilen dizi reytingleri ile giden uzun soluklu bir iş oldu. Cansu Tosun’un ilk başrol deneyimi de böylelikle harika sonuçlanmış oldu.

2014 senesinde de katıldığı sinema filminin ardından 2016 senesinde Fox TV ekranlarında yayınlanan Familya isimli bir dizide de rol aldı Cansu Tosun ve sonra ekranlara ara verdi genç oyuncu. Kendisi gibi oyuncu olan Erkan Kolçak Köstendil ile geçtiğimiz yıllarda hayatını birleştiren oyuncunun şimdi bir küçük çocuğu da var. Oğlu Marsel ve eşi ile mutlu bir evlilik yaşayan oyuncunun yakın zamanda yeni bir projesi yok gibi duruyor. Sosyal medyayı aktif kullanan oyuncu hayranları meraklandırmamaya özen gösteriyor.

Cansu Tosun Almanya’da iken modellik yapmıştır. Modellik yaptı dönemde özellikle yüksek kalite markalar ve isimler ile çalışmış bu alanda da işinde önde gelen isimlerden olmayı başarmıştır. Türkiye’ye oyunculuk için geldiği zamanda alanında iyi isimlerden oyunculuk eğitimi almıştır. BKM mutfak ile çalışmış burada özellikle tiyatro oyunculuğu konusunda önemli eğitimler almıştır. Yine 3. Mota Okulu’nda da Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimleri alarak kendini geliştirmeye devam etmiştir. Evlilik ve çocuk sonrasında ekranlara ara verse de oyuncudan tiyatro, sinema veya yeni bir televizyon dizisi işinde güzel roller bekliyoruz.  Kendisi gibi oyuncu olan eşi Erkan Kolçak Köstendil ile birlikte bir projede yer almaları ise hayranları tarafından büyük bir neşe ile karşılanır. Şimdi ise sadece merakla beklemekteyiz.