Ceyda Düvenci Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

duvenci-ceyda

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun zamandır ekranlarda olan büyük küçük herkesin sevdiği ve tanıdığı orta yaşlı oyuncu Ceyda Düvenci 16 Nisan 1977 doğumludur. Koç burcu olan oyuncu kumral tenli ve kahverengi gözlüdür. Orta boy ve orta kilolu olan oyuncu yetenekli oyunculuğu ile oldukça başarılı işlere imza atmıştır. Yakın zamanda Bülent Şakrak ile hayatını birleştiren oyuncunun biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuğu bulunmaktadır.

Ceyda Düvenci Nereli?

Ceyda Düvenci 1977 senesinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. İlkokuldan itibaren yabancı dil eğitimi almasının kendisine sağlamış olduğu katkı ile eğitimine Anadolu lisesinde devam eden oyuncu ailesinin taşınması ile İstanbul’a gelmiştir. Oyuncunun baba tarafı Selanik göçmenidir. Annesi ise Kırklarelilidir. Ailesi ile İstanbul’a taşınan Ceyda Düvenci burada Maarif Koleji ve Anadolu Liselerinde belli dönemlerde eğitimler almıştır. Lise eğitimi ardından Ceyda Düvenci oyunculuk kariyeriyle hiç uyumlu olmayan bir bölüme gitmiştir. Marmara üniversitesi İktisat bölümü okuyan Ceyda Düvenci bu okulu bitirmiş mezun olmuş ve iktisat bölümü diploması almıştır. Oyunculuk ile tanışması ise çok daha tesadüfi olmuştur. Bir gazete ilanı gören Ceyda Düvenci bu ilana başvurusu ile kendi hayatında yeni bir yolu açmış ve ilk adımlarını atmıştır. Gazetedeki  “Yeni yüzler aranıyor” ilanı ile gittiği seçmelerden başarılı bir sonuçla ayrılan Ceyda Düvenci ilk dizisinde de bu seçmeler sonucunda oynamıştır.

Ceyda Düvenci Kaç Yaşında?

Ceyda Düvenci 16 Nisan 1977 tarihinde doğmuştur. Güncel tarihimizden hesapladığımızda 43 yaşındadır. 2021 senesinin Nisan ayında kendisi 44 yaşına girecektir. Koç burcu ve iki çocuk annesi orta yaşlarında olsa da hala formda ve sağlıklıdır.

Ceyda Düvenci Dizileri

Bir gazete ilanı ile gittiği seçmeler Ceyda Düvencinin ilk dizi tecrübesinin yolunu açmıştır. Ceyda Düvenci Kanal 6’da bulunan “Palavra Aşklar” dizisi ile oyunculuk sektörüne ve kariyerine giriş yapmıştır.

Bu oyunculuk başlangıcını tiyatro oyunları, reklam filmleri seyretmiştir. Ardından Ceyda Düvenci 1997 senesinde Star TV’de düzenlenen bir güzellik yarışmasında Türkiye 3.sü olmuş ve oyunculuğu yanında güzelliği ile de dikkatler çekmiştir.

Miras Yediler, Tatlı Kaçamaklar, Son Kumpanya, İlk Aşk, Böyle mi olacaktı, Affet Bizi Hocam oyuncunun 1990 ve 2000li yılların başında içinde bulunduğu dizilerden bir kaçı. 2006-2009 senelerinde devam eden uzun soluklu dizi Binbir Gece dizisi ise oyuncunun en çok dikkat çeken işlerinden biridir. Bu dizi çekildiği dönemde oldukça büyük ilgi gördü. Halit Ergenç, Berguzar Korel gibi usta isimlerin bulunduğu dizide Ceyda Düvenci de usta oyunculuğu ile bulundu ve oldukça etkileyici işler çıkardı.

Geçen zaman içerisinde bulunduğu sinema filmi çalışmaları ile çeşitli ödüller de kazana Ceyda Düvenci 2011 senesinde “Umutsuz Ev Kadınları” adlı dizide “Elif Uzun” karakteri ile yeniden dizi dünyasına dönüş yapmıştır. Bu dizi yabancı aynı isimli dizinin Türkiye’ye uyarlanmış hali idi. Dizi yapılığı dönemde büyük ilgi gördü. Hem kadrosundaki usta isimler ile hem de yaratıcı ve dikkat çekici konusu ile dizi uzun süre gündemi meşgul etti. Başrollerden biri de Ceydan Düvenci idi. Kendisini, güzelliğini ve başarılı oyunculuğunu 2011 senesindeki bu çalışma ile yeninden seyircilerine hatırlattı güzel oyuncu.

Daya yakın zamana gelindiğinde 2014 senesinde Aşkın Kanunu dizisinde İpek karakterini canlandırdı Ceyda Düvenci. Ardından 2015 senesinde Maral dizisine katıldı ki bu dizide döneminde oldukça ilgi görüp uzun süre konuşuldu. 2016 senesinde Babam ve Ailesi dizisinde Suzan İpekçi karakteri ile gördüğümüz Ceyda Düvencinin yakın zamanda başka bir işi olacak mı merek konusu. Oyuncuyu şimdilerde içinde bulunduğu reklam filmleri ve sosyal medya aracılığıyla takipteyiz.