Game of Thrones’tan esinlenip yumurta ürettiler: 2.2 milyon dolar!

Televizyonlarda fırtına gibi esen ve yayınlandığı 8 sezonun ardından 2019'da final yapan Game of Thrones dizisindeki ejderha yumurtalarından esinlenen Fabergé firması, mücevherlerle bezeli bir yumurta üretti. Ürettiği sanatsal Paskalya yumurtalarıyla tanınan firma, söz konusu ejderha yumurtasında yakut ve elmasların kullanıldığını bildirdi. Yumurtanın tahmini değerinin 2,2 milyon dolar olduğu belirtildi.

game_of_thrones_yumurta

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayınlandığı 8 sezon boyunca milyonlarca izleyiciyi ekrana bağlayan Game of Thrones dizisi, son sezonu beğenilmese de dizi dünyasına damga vurdu. Yazar George R.R. Martin’in henüz tamamlanmamış fantastik serisi olan Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanan diziye Deanerys Targaryen’in üç ejderhası damga vurdu.

Dizinin ilk sezonunda renkli ve sıcak şekilde parlayan yumurtalardan çıkan ejderhalar, dizinin geçtiği evreni kasıp kavurdu. Binlerce kişinin ölümüne yol açan ejderhalar, izleyicilerin en çok dikkat kesildiği sahnelerin oluşmasına neden oldu.

Tahmini değeri 2,2 milyon dolar!

Ürettiği Paskalya yumurtalarıyla ünlü Fabergé firması, Daenerys Targaryen’in ejderha yumurtalarına benzeyen bir yumurta tasarımı yarattı. Yüzeyi birçok değerli mücevherle bezenen yumurtalar üretmesiyle ünlenen Fabergé, Ejderhaların Anası Deanerys’in yumurtalarından esinlenen bir yumurtayı koleksiyonuna ekledi. Söz konusu yumurtanın 18 ayar altından yapıldığı ve tahmini değerinin 2,2 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Üstün sanat işçiliği!

Game of Thrones’taki ejderha yumurtalarından esinlenilerek üretilen yumurtanın, yakut ve elmaslarla bezeli olduğu belirtildi. Fabergé’nin internet sitesinde söz konusu Game of Thrones yumurtasıyla ilgili bilgiler verildi. 21. yüzyılın en popüler dizilerinden biri olan Game of Thrones ile Fabergé’nin üstün sanat işçiliğinin bir araya geldiği bildirilen açıklamada, yumurta hakkında bilgiler verildi. Açılan yumurtanın içinde Demir Taht’a oturabilecek adaya bir taç sunulduğu görülüyor.