Johnny Depp’ten boşanan Amber Heard mahkemeyi kandırdı mı?

Ünlü oyuncu Johnny Depp'in kendisini defalarca darp ettiğini öne süren ve incelemeler sonucu mahkeme tarafından haklı bulunan oyuncu Amber Heard, boşanma davasından 7 milyon dolarlık tazminat kazanmıştı. Bu tazminatı hayıt kurumlarına bağışlayacağını bildiren Amber Heard, yargıç üzerine olumlu bir izlenim bırakmıştı. Bu bağışların asla gerçekleşmediğini ve Amber Heard'ün mahkemeyi manipüle ettiğini savunan Johnny Depp'in avukatları, bu bulguların davanın seyrini değiştireceğini düşünüyor.

johnny_depp_amber_heard

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü oyuncu Johnny Depp (57) ile eski Amber Heard (34) arasındaki kriz dinmek bilmiyor. 2015 yılında evlenen çift, olaylı 15 ayın ardından 16 Ağustos 2016 günü boşandı. Eşi Amber Heard’e defalarca şiddet uyguladığı suçlamasıyla karşı karşıya kalan Johnny Depp bu iddiaları kesin dille reddetse de Londra Yüksek Mahkemesi, Amber Heard’ün ifadelerinin kanıtlandığı bildirdi.

Ünlü oyuncunun, kendisi gibi oyuncu olan eşi Amber Heard’a şiddet uyguladığını öne süren The Sun gazetesi, Johnny Depp’ten “eşini döven kişi” olarak bahsetmişti. Ünlü oyuncu bu haberlere karşı dava açsa da mahkeme, gazetenin haberinin doğru olduğunu beyan etmişti.

Londra Yüksek Mahkemesi, Amber Heard’ü haklı bulmuştu!

Johnny Depp ile Amber Heard arasında geçen olaylar mahkemeye taşındı, sonuç ise Johnny Depp’in istediği gibi çıkmadı. Konuyla ilgili bulguların incelendiğini bildiren Londra Yüksek Mahkemesi, Amber Heard’ün Johnny Depp tarafından 12 defa darp edildiğinin kanıtlandığı aktardı.

Çift arasındaki darp olaylarının “Amber Heard’ün eşinin dövmesi hakkında yaptığı olumsuz yorumlar başladığını” bildiren mahkeme, uyuşturucu ve alkol alan Johhny Depp’in eşine defalarca şiddet uyguladığını aktardı. Oyuncu Amber Heaed, birçok defa fiziksel ve psikolojik istismaramaruz kaldığını söyledi. Heard, eski eşi Depp’in kendisine ölüm tehditleri yağdırdığını ve “sürtük”, “dikkat çekme fahişesi” gibi ifadeler kullanarak hakaretler ettiğini dile getirdi.

Depp’in avukatlarının iddiası davanın seyrini değiştirebilir mi?

Konuyla ilgili itirazlarını yapan Johnny Depp’in avukat ekibi ise ulaştıkları bazı bulguların davaynın seyrini değiştirceğini öne sürdü. Johnny Depp’ten boşanan Amber Heard’ün, davadan kazandığı 7 milyon dolarlık tazminatı Los Angeles Çocuk Hastanesi ile Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’ne (ACLU) bağışlayacağına söz verdiğini hatırlatan avukatlar, bu bağışların hiçbir zaman gerçekleşmediğini dile getirdi.

Johnny Depp’e yakın bazı kaynaklar Page Six’e verdikleri demeçlerde, Amber Heard’ın bu “bağış sözünü kullanarak” hakimin olumlu görüşünü kazandığını belirtiyor. Amber Heard’ın mahkemeyei manipüle edebilmek için böyle bir yalanı ortaya attığını aktaran avukatlar, bu durumun göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguladı. The Sun gazetesinin avukatları ise bu iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu ve bir dizi ödemenin Amber Heard tarafından yapıldığını belirtti.