Sedef Avcı Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Dizileri

Sedef Avcı kimdir? Sedef Avcı kaç yaşında? Bir çok dizide başrol oynayan Sedef Avcı nereli? Sedef Avcı eşi kim? Sedef Avcı yeni ve eski dizileri sizlerle!

avc

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sedef Avcı 22 Ocak 1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. Baba tarafından Erzincanlı, anne tarafından ise Saraybosnalıdır. 39 yaşındaki Avcı bugüne kadar çok sayıda dizi projesinde yer aldı. Dört yaşındayken ailesinin desteğiyle baleye başlamış ve sekiz sene boyunca bale yapmıştır. 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünü bitirdi. Bu dönemde Mahşer-i Cümbüş ekibinden tiyatro dersleri almıştır. Sonrasında ise İpek Bilgin’den tiyatro dersleri almaya devam etti. New York’taki Anthony Vincent’in workshoplarına pek çok kez katılmıştır.

Sedef Avcı Nereli?

Sedef Avcı İstanbul doğumludur. Gaye Sökmen ajansında mankenlik yapmıştır. 1997 yılında ise Elite Model Look Turkey isimli yarışmaya katılarak birinci oldu. 2001 yılında Miss Turkey yarışmasından ikincilikle ayrılırken, yine aynı yıl Miss Universe isimli yarışmada ülkemizi temsil etmiştir. Oyuncu 2007 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Menekşe ile Halil isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerde yer aldı. Özellikle bu dizi tanınmasını sağlarken ülke çapında tanınan simalardan biri haline gelmesine neden olmuştur. 2017’de ise Evlat Kokusu isimli dizide Hande Soral, Yeşim Salkım, Barış Kılıç, Murat Han, Pınar Çağlar Gençtürk, Aksel Üstün ve Engin Yüksel’le birlikte rol aldı. Ayrıca Sedef Avcı 2010 yılında Romantik Komedi, 2013 yılında Romantik Komedi Bekarlığa Veda, 2015’te Romantik Komedi 3, 2016’da Aşkın 5 hali, 2017’de Arama sinema filmlerinde rol almıştır.

Sedef Avcı Dizileri

Sedef Avcı’nın ilk rol aldığı dizi 1997 yapımlı Böyle mi Olacaktı isimli dizidir. Bu dizide Deniz karakterini canlandırdı. Sonrasında ise Yanık Koza, Yaprak Dökümü, Menekşe ile Halil, Ezel, Umut Yolcuları, Mazi Kalbimde Yaradır, Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi, Boynu Bükükler, Çiçek, Son Destan, Evlat Kokusu isimli dizilerde oynamıştır. Oyuncunun ünlenmesine neden olan yapım ise ATV ekranlarında yayınlanan Böyle mi Olacaktı isimli dizi oldu. Bu dizide uzun süre yer alan oyuncu dönemin popüler simalarından biri arasına girmiştir. 6 sezon boyunca yayınlanan dizi 167.bölümüyle ekranlara veda etti. Dizinin senaristliğini Erdoğan Tünaş üstlenirken, yönetmenliğinde ise Temel Gürsu, Ümit Efekan ve Şahin Gök bulunur. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Açelya Akkoyun, Hande Ataizi, Karahan Çantay, Demet Şener, Yaşar Alptekin, Hakan Ural, Demet Şener, Faruk Peker bulunuyordu. Dizi 97 yılında ekranlara gelirken 2003 yılında ise son bölümü yayınlandı. Dizinin diğer ön plana çıkan dizilerinden biri de 2005 yapımlı Yanık Koza isimli dizidir. Bu dizi 2005 ile 2007 yılları arasında yayınlanmıştır. Dizinin yönetmenliğini Özer Kızıltan, Mesude Erarslan, Murat Saraçoğlu üstlenirken senaryosunda ise Ertan Kurulan ve Aydın Üredi imzası var. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Yavuz Bingöl, Mustafa Alabora, Başak Daşman, Barış Erdi, Ayça İnci, Çolpan İlhan, Perihan Savaş, Mete Horozoğlu, Sedef Avcı, Saadet Gürses, Hande Kazanova ve Ali Karagöz bulunur. 3 sezon süren dizi 68.bölümüyle ekranlara veda etti. Oyuncu sonrasında ise Yaprak Dökümü isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Yaprak Dökümü 2006 ile 2010 yılları arasında ekrana geldi. Dizinin senaryosunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu yazarken yönetmenliğinde ise Mesude Eraraslan imzası var. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Halil Ergün, Tolga Karel, Caner Kurtaran, Bennu Yıldırımlar, Gökçe Bahadır, Bedia Ener, Hasan Küçükçetein, Deniz Çakır, Seda Demir, Neslihan Atagül ve Ahmet Saraçoğlu vardır. 5 sezon boyunca devam eden dizi 174.bölümüyle ekranlara veda etti. Dizinin çekimleri İstanbul, Trabzon, Milano, Adapazarı gibi pek çok farklı yerde yapılmıştır.

 

Yorumlar kapalı.