Tan Taşçı Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Tan Taşçı kimdir? Tan Taşçı şarkıları? Tan Taşçı nereli? Tan Taşçı sevgilisi kim? Tan Taşçı kaç yaşında? Tan Taşçı hangi partili? Tan Taşçı neden gündem oldu?

unlu_sarkici_tan_tasci_coronavirusu_icin_onlem_aldi_1580538846_0046

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tan Taşçı AKP mitingine giden otobüslerdeki görüntülerin ortaya çıkmasının ardından dayanamadı ve sosyal medya da tepkisini dile getirdi.

Dağın başındaki çobana, sahilde tek başına yürüyen kişilere, nefes almak için maskesini dışarda iki dakikalığına burnun altına indirenlere, eczanede yemek arasında çay içen çalışanlara, arabasında oturanlara dahi ceza kesenler sıkışık parti mitinglerine ceza kesmezken bir skandal görüntü daha ortaya çıktı.

Akp mitingine giden bir otobüste çekilen kalabalık, göbek atmalı görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Esnaflar zor durumda iken bu görüntüler özellikle uzun zamandır mekanların kapalı olması nedeniyle işsiz kalan geçimini sağlayamayan ve ardı ardına intihar eden müzisyenler bu görüntüler karşısında iyice pes dedi.

Müzisyenlerinin sesini dile getirmek isteyen popçu Tan Taşçı sosyal medya hesabından “Müzisyenlere sahne alma, gösteri yapma, toplaşma, kıpraşma, oynaşma, para kazanma, hayatını devam ettirebilme, karnını doyurma, mutlu olma izni yok! Bu ablalar, abiler bu halde mitinglerde göbek atıyorlar! Maşallah. O dilinizden düşürmediğiniz Allah her şeyi görüyor dostum” diyerek duruma tepki gösterince ortalık karıştı.

TAN TAŞÇI KİMDİR?

30 Ekim 1981, Hannover, Hildesheim Almanya doğumludur. İlkokulu Ankara’da, Arı Koleji’nde liseyi Rauf Denktaş Lisesi’nde okudu. Okul hayatı boyunca Polifonik korolarda şarkı söyledi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Korosuna katıldı. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan bölümüne girdi. Müzisyenliğinin yanı sıra “Mürüvvetsiz Mürüvvet” adlı Türk filminde de rol aldı.

Öğrencilik yıllarında da birçok gece kulübünde, kafelerde ve organizasyonlarda sahne aldı. 13 Mayıs 2005 yılında hepsi kendi bestesi olan “Rica Ederim” adlı ilk albümünü çıkardı.

Bu albüm başarısı sonrası 2. albümü olan “Sözümü Tutamadım”ı Erol Köse imzasıyla çıkardı. Serdar Ortaç ile yaptığı Benim Gibi Olmayacak single’ı yanı sıra “Yıldızlar Da Kayar” “Kalbime Gömerim” “Biliyor Musun” gibi şarkıları en bilindik şarkılarındandır.