Yeşim Salkım 4 yıl ceza talebi ile yargılanıyordu. Mahkeme sonuçlandı, Salkım magazin davasını kaybetti.

Ünlü magazin programı sunucuları Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan sanatçı Yeşim Salkım'a 109 Gün hapis cezası karşılığı 5 bin 450 TL adli para cezası verildi.

Magazin yorumcuları Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in, programlarıyla ilgili hakaret içeren ifadeler kullandığı iddiasıyla, sanatçı Yeşim Salkım hakkında şikayetçi olması nedeniyle açılan davada sonuçlandı. 

Mabel Matiz Önce Sosyal Medyayı, Sonra Sİyaseti, Şimdi de RTÜK'ü Karıştırdı! Mabel Matiz Yasaklandı mı? Mabel Matiz Önce Sosyal Medyayı, Sonra Sİyaseti, Şimdi de RTÜK'ü Karıştırdı! Mabel Matiz Yasaklandı mı?

Yeşim Salkım'a 'hakaret' suçundan 5 bin lira para cezası - Magazin Haberleri - Milliyet

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Dağıstanlı ve Yüksel'i avukatları temsil ederken sanık Yeşim Salkım bizzat katıldı.

Salkım savunmasında, "Ben genelleme yapmıştım aslında. Söz konusu videodaki paylaşımı bütün magazin muhabirleri ve bunların başındaki müdürleri için söylemiştim. Yalnızca müştekilere yönelik yaptığım bir paylaşım değildi. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıca söylediğim kelime, Latin kökenlidir. Bütün magazincilerin öyle olduğunu düşündüğüm için o kelimeyi kullandım" dedi.

Şikayetçiler Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in avukatı Emek Emre ise, Salkım'ın ifadelerinin cezadan kurtulmaya yönelik olduğunu "Bilirkişi raporunda, videonun başında 'İki tane müdüre hanım kılıklılar' diyerek müvekkillerimizden bahsettiği belirtiliyor. Bu durum herkes tarafından algılanabilir. Şikayetimiz devam ediyor" sözleri eşliğinde dile getirdi.

YEŞİM SALKIM KAÇ YAŞINDA, KİM? YEŞİM SALKIM BİYOGRAFİSİ - Magazin Haberleri - Milliyet

Davanın esasına ilişkin görüşünü açıklayan savcı, sanık Yeşim Salkım'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'i kastederek hakaret içerikli sözleri nedeniyle 'Zincirleme şekilde hakaret' suçundan 3 ay 22 günden 4 yıl 4 aya kadar cezalandırılmasını talep ederken, mahkeme Yeşim Salkım'a 'Hakaret' suçundan 109 gün hapis cezası karşılığında, 5 bin 450 lira adli para cezası verdi.