Mahkemeden 6 emekli amiralle ilgili karar!

Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevki yapılan emekli 6 amiralin adli kontrol koşuluyla serbest bırakılmasına karar verildi.

Güncel 23.04.2021 - 06:31 04.05.2021 - 04:18 İlan35

104 emekli amiral tarafından hazırlanan ve "Aksi takdirde…" diye başlayan bölümde millî iradeye yönelik tehditler savrulan darbe bildirisi ile ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde Ankara, İstanbul, Antalya ve Muğla'da emekli 5 amiral ile emekli 1 general, ifade vermeleri için Ankara Emniyet Müdürlüğüne gelmeleri istenmişti.

Adli kontrol koşuluyla salıverildiler

Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlandığı emekli 5 amiral ile emekli 1 general, Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Emekli amirallerden Işık Biren ise hasta olduğunu ileri sürerek ifade vermeye gelemeyeceğini mazaret dilekçesinde ifade etti.

Emekli amirallerle ilgili soruşturma dosyası üzerinde incelemelerini tamamlayan Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, emekli amirallerin tamamının ülke dışına çıkmama ve adli kontrol önlemi ile salıverilmesini karara bağladı.

Diğer taraftan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine zanlıların evlerinde aramalar gerçekleştirildi. Arama yapan polis ekipleri, elde ettikleri dijital materyallere el koyarak, üzerinde inceleme yapmak için emniyet müdürlüğüne götürdü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@