Önceki yıl taksiciler ile Uber arasında yaşanan tartışmalar geniş yankı uyandırmıştı. Uber'in kendi işlerine mani olduğunu söyleyen taksiciler protestolar düzenlemişti.

Akbank’ın 900 TL kampanyası duyanları şaşırttı! Kimlere verileceği belli oldu! Bankada hesabı olanlara Müjde! Akbank’ın 900 TL kampanyası duyanları şaşırttı! Kimlere verileceği belli oldu! Bankada hesabı olanlara Müjde!
Önceki yıl taksiciler ile Uber arasında yaşanan tartışmalar geniş yankı uyandırmıştı. Uber'in kendi işlerine mani olduğunu söyleyen taksiciler protestolar düzenlemişti. Taksicilerin Uber şoförlerini darp ettiği birçok olay ülkenin gündemine oturmuştu. Taksicilerin baskısı sonucu kamuoyunda bir tepki oluşmuştu ancak mahkeme, Uber'in uygulaması ile internet sitesine erişim yasağı getirmişti. Sonuç olarak da taksiciler istediklerini almıştı.

Karar hatalı bulundu!


Ancak Uber'e erişim engeli getirilen ilk derece mahkemesi kararının, istinaf mahkemesi tarafından hatalı bulunduğu aktarıldı. Kararı bozan istinaf mahkemesi, Uber'e getirilen engeli kaldırmış oldu.Böylece Uber, ülke genelindeki taksicilik faaliyetini sürdürecek. Konu hakkında görüşü sorulan Uber temsilcisi, Türkiye'yi sevdiklerini ve "Uber Taksi" ile beraber hizmet vermeyi sürdüreceklerini aktardı.

Uygulamayı yaklaşık 5 milyon kişi indirmişti


Birçok vatandaş, İstanbul'da 2014 yılında müşterilerin hizmetine sunulan Uber'in sarı taksilerden daha güvenli bir seçenek olduğu konusunda hemfikir olmuştu. Kent genelinde yaklaşık 5 milyon kişinin indirdiği uygulama birçok kişi tarafından kullanılmıştı. Uber'in uygulamasından 14 bin 500 taksi sürücüsü faydalanmıştı.