FOX TV’nin merakla beklenen yeni dizisi Mahkum Barış ve Savaş kimdir? Mahkum Barış’ı ve Savaş’ı hangi oyuncu oynuyor? İsmail Hacıoğlu kimdir? İsmail Hacıoğlu kaç yaşında? İsmail Hacıoğlu biyografisi İsmail Hacıoğlu oynadığı diziler? İsmail Hacıoğlu sevgilisi kim? İsmail Hacıoğlu ne mezunu?

Televizyon ekranlarının en çok merakla beklenen dizisi olmayı başaran Mahkum bu akşam FOX TV ekranlarında başlıyor. Konusu ve oyuncu kadrosu ile oldukça İddialı olan dizi Mahkum’un hakkında her şey merak konusu olmuş durumdayken tabi ki ilk sırada oyuncu kadrosu geliyor.

FOX TV ekranlarının oldukça iddialı dizisi Mahkum, hem oyuncu kadrosu hem de konusu ile ciddi bir merak uyandırmış durumda. MF Yapım ve Asena Bülbüloğlu yapımcılığı ile ekranlara gelen dizinin yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk var.

Orijinali bir Güney Kore yapımı olan uyarlama dizi Mahkum, konusu ile de merak ediliyor. Innocent Defendant adlı dizinin Türkiye uyarlaması olan Mahkum, konu olarak birebir orijinaline bağlı olarak ilerleyecek. 2017 yılında toplam 18 bölüm olarak yayınlanan Innocent Defendant adlı dizinin konusu ise şöyle; İdealist bir savcı bir gün ölüm mahkumu olarak bir hücrede uyanır. Yaşadığı hafıza kaybı sebebiyle nasıl hapse girdiğine dair hiçbir şey hatırlamayan savcı hafızasını geri kazanmak ve adını temize çıkarmak için zorlu bir mücadeleye koyulur.

Yargı Dizisinde Mehmet Yılmaz Ak'ın Ayrılık Nedeni Belli Oldu! Pars Karakteri Diziden Neden Gitti? Yargı Dizisinde Mehmet Yılmaz Ak'ın Ayrılık Nedeni Belli Oldu! Pars Karakteri Diziden Neden Gitti?

barış3

İddialı dizi Mahkum oyuncu kadrosunda ise Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu gibi başarılı isimlerin yanı sıra Seray Kaya, Melike İpek Yalova, Hayal Köseoğlu, Alara Bozbey, Mehmet Ulay, Gülçin Hatıhan, Hakan Karsak, Hakan Salınmış, Tugay Mercan, Bülent Seyran, Gökberk Polat, Nihal Koldaş, Bülent Düzgünoğlu, Ramiz Mullamusa, Muharrem Türksever, Murat Şahan, Anıl İlter, Furkan Kalabalık, Burcu Cavrar, İlker Yağız Uysal, Alya Sude Mazak gibi değerli isimler yer alıyor.

Mahkum Savaş ve Barış tabi ki harika oyunculuğu ve tanıdık siması ile tüm dikkatleri üzerine çeken ilk isim. Mahkum Barış ve Savaş kimdir? Mahkum Barış’ı ve Savaş’ı hangi oyuncu canlandırmaktadır? Mahkum Barış ve Savaş’ın gerçek adı ne?

barış1

Mahkum dizisinde Savaş’ı ve Barış’ı aynı anda usta oyuncu İsmail Hacıoğlu canlandırmaktadır. İsmail Hacıoğlu kimdir? İsmail Hacıoğlu nereli? İsmail Hacıoğlu kaç yaşında? İsmail Hacıoğlu hangi dizilerde rol aldı?

İSMAİL HACIOĞLU KİMDİR?

30 Kasım 1985, İstanbul doğumlu olan oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü eğitimini yarıda bırakmış bir oyuncu. İlkokul 5. sınıftayken piyeste oynayarak başladığı tiyatroya Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde devam etti ve iki dönem de tiyatro yaptı.

Daha çok sinema filmlerine sıcak bakan İsmail Hacıoğlu, 16. Sadri Alışık Ödülleri "Yılın En İyi Erkek Oyuncusu" ödülünün de sahibi.

Oyunculukta bilinen ve tartışmasız başarısını ne yazık ki özel hayatında yakalayamayan oyuncu önce 2010 yılında oyuncu Vildan Atasever ile evlenip 21 Ocak 2015 tarihinde boşandı. Sonrasında ise 5 Şubat 2016'da Duygu Kaya Kumarki ile evlenerek Temmuz 2020’de boşandı. İsmail Hacıoğlu’nun son evliliğinden Yemin adında bir kızı var.

Son olarak Merve Çağıran ile 1,5 senelik beraberliklerini ani bir şekilde bitiren İsmail Hacıoğlu, bu ayrılığın arka planını henüz paylaşmış değil.

İsmail Hacıoğlu’nun yer aldığı sayısız film ve dizilerden bazıları ise şöyle;

İsmail Hacıoğlu Filmleri;

    2001 Bana Şans Dile

    2003 Karşılaşma

    2005 Anlat İstanbul

    2006 Sınav

    2007 Kabadayı

    2008 Hoşçakal Güzin

    2009 Vali

    2009 Gökten 3 Elma Düştü

    2009 Başka Semtin Çocukları

    2009 Sonsuz Bir An

    2010 Çakal

    2011 Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak

    2013 Meryem

    2015 Sonsuz Bir Aşk

    2015 Kafes

    2017 Ayla

    2019 Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

    2019 Şuursuz Aşk

    2021 Kesişme: İyi ki Varsın Eren

İsmail Hacıoğlu Dizileri;

    Koçum Benim

    Bir İstanbul Masalı

    Beyaz Gelincik

    Sinekli Bakkal

    Gece Sesleri

    Şüphe

    Firar

    Osmanlı Tokadı

    Zeyrek ile Çeyrek

    Kayıt Dışı

    Mehmetçik Kut'ül Amare

    Çocuk

    Zümrüdüanka

    Hükümsüz

MAHKUM SAVAŞ KİMDİR? MAHKUM SAVAŞ HİKAYESİ NE?

1987'de New York'ta tek yumurta ikizi olarak dünyaya gelen Savaş kendisinin tam tersi olan Barış’ın kardeşi. Forbes listesine göre Avrupa'nın en zengin 100 iş adamından birisi olan Zahit Yesari'nin ikiz oğullarından birisi. Bebeklerden ağlayana Savaş, gülene Barış ismi veriliyor. İlkokuldan sonra ikisi de Robert Koleji'ni kazanırken, ergenlikte bir serseriye dönüşene kadar Barış, Savaş'tan çok daha başarılı bir öğrencilik geçiriyor. Savaş ise okulu yüksek bir ortalamayla bitirip Yale'in sınavlarını kazanıyor. Türkiye'nin inşaat devi olan Yesariler'in iki oğlundan birisi olan Barış, Amerika'da üniversiteyi altıncı ayında bırakıp Amerika'nın en hareketli ortamlarında takılmaya başlarken Savaş ise Yale'i bitirmek için gece gündüz ders çalışıyor. Savaş okulu bitirip İstanbul'a dönerek şirketin yönetim kadrosuna katılırken Barış ise bir siyah olarak kalıyor.