FOX TV’nin merakla beklenen yeni dizisi Mahkum Büge kimdir? Mahkum Büge’yi hangi oyuncu oynuyor? Melike İpek Yalova kimdir? Melike İpek Yalova kaç yaşında? Melike İpek Yalova biyografisi? Melike İpek Yalova oynadığı diziler neler? Melike İpek Yalova sevgilisi kim? Melike İpek Yalova ne mezunu?

Televizyon dizileri arasında en çok beklenen olan Mahkum bu akşam FOX TV ekranlarında başlıyor. Konusu ve oyuncu kadrosu ile çok iddalı bir giriş yapan Mahkum’un hakkında her şey merak konusu olmuş durumdayken tabi ki ilk sıralarda da oyuncu kadrosu geliyor.

FOX TV ekranlarının büyük bir umut bağladığı ve ciddi bir tanıtım yaptığı dizi Mahkum, hem oyuncu kadrosu hem de konusu ile ciddi bir merak uyandırmış durumda. MF Yapım ve Asena Bülbüloğlu yapımcılığı ile ekranlara gelen dizinin yönetmen koltuğunda ise Volkan Kocatürk var.

büge2

Orjinali bir Güney Kore yapımı olan dizi konusu ile de merak ediliyor. Innocent Defendant adlı dizinin Türkiye uyarlaması olan Mahkum, konu olarak birebir orijinaline bağlı olarak ilerleyecek. 2017 yılında toplam 18 bölüm olarak yayınlanan Innocent Defendant adlı dizinin konusu ise şöyle; İdealist bir savcı bir gün ölüm mahkumu olarak bir hücrede uyanır. Yaşadığı hafıza kaybı sebebiyle nasıl hapse girdiğine dair hiçbir şey hatırlamayan savcı hafızasını geri kazanmak ve adını temize çıkarmak için zorlu bir mücadeleye koyulur.

Büyük bir merak ile beklenen dizi Mahkum oyuncu kadrosunda ise Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu gibi başarılı isimlerin yanı sıra Seray Kaya, Melike İpek Yalova, Hayal Köseoğlu, Alara Bozbey, Mehmet Ulay, Gülçin Hatıhan, Hakan Karsak, Hakan Salınmış, Tugay Mercan, Bülent Seyran, Gökberk Polat, Nihal Koldaş, Bülent Düzgünoğlu, Ramiz Mullamusa, Muharrem Türksever, Murat Şahan, Anıl İlter, Furkan Kalabalık, Burcu Cavrar, İlker Yağız Uysal, Alya Sude Mazak gibi değerli isimler yer alıyor.

Mahkum Büge tanıdık siması ile dikkatleri üzerine çeken bir isim oldu. Mahkum Büge kimdir? Mahkum Büge’yi hangi oyuncu canlandırmaktadır? Mahkum Büge gerçek adı ne?

büge3

Mahkum dizisinde Büge’yi oyuncu Melike İpek Yalova canlandırmaktadır. Melike İpek Yalova kimdir? Melike İpek Yalova nereli? Melike İpek Yalova kaç yaşında? Melike İpek Yalova hangi dizilerde rol aldı?

MELİKE İPEK YALOVA KİMDİR?

29 Nisan 1984, İstanbul doğumlu oyuncu ve aynı zamanda Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova'nın kızı.

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün ardından Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi alan isim ekranlara ilk girişini  Muhteşem Yüzyıl dizisinde "Kastilya Prensesi Isabella" olarak yapmıştı.

İyilik ve Kasaba Doktoru dizisinden kötü haber! Yalı Çapkını dizisi sonları oldu! İyilik ve Kasaba Doktoru dizisinden kötü haber! Yalı Çapkını dizisi sonları oldu!

Türkan Şoray ile olan benzerliği şöhretinde en etkili nokta olan Yalova şöhreti ve mutluluğu Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile yakaladı desek yanlış olmaz.

Melike İpek Yalova, uzun süre aşk yaşadığı yapımcı Altuğ Gültan ile 2019 yılında evlenip, 2021 Mart’ında boşanmıştı. Son dönemde güzel oyuncu Bir Zamanlar Çukurova dizisindeki rol arkadaşı Furkan Palalı ile sette başlayan aşklarını doğruladı.

MAHKUM BÜGE KİMDİR? MAHKUM BÜGE HİKAYESİ NE?

Doğma büyüme İstanbullu bir cadde kızı olan Büge, babası orta ölçekli bir müteahhit, annesi ev hanımı olan 30’larda bir genç kız. Bir evin tek kızı olarak yetişen Büge zenginliği ve gösterişi sevenlerden.  Türkiye'nin en zengin adamının iki oğlunu da kendine aşık eden güzel, Barış Yesari'yle tanışan Büge Barış’a aşık olur ancak Barış’ın bir süreliğine yurt dışına dönmesi ve evliliği düşünmemesi üzerine yalnız kalır. Barış ortada yokken Savaş'la tanışan Büge Barış’ı ve ona olan aşkını Yesari Ailesi'ne girebilmek için söylemez ve Savaş ile evlenir. Yesariler'in bir parçası olarak kalmak hayatının tek amacına dönüşen Büge ve Barış bu süreçte birbirlerini sevmeye devam ederler.