FOX Tv ekranlarında yayınlanan oyuncu kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Onur Tuna, Melike İpek Yalova gibi isimleri bulundura Mahkum’un final tarihinin belli olduğu iddia edildi.

FOX Tv ekranlarında bu sezon başında büyük umutlarla başlamıştı Mahkum dizisi. Orjinali Güney Kore’de yayınlanan ve K-Drama olarak adlandırılan Innocent Defendant adlı diziden uyarlanan Mahkum dizisinin senaryosunda bir takım oynamalar yapıldı. 2017 yılında tek sezon olarak yayınlanan dizi, 2021-2011 yayın döneminde Türkiye’de Fox TV için uyarlandı. Sezona hayli başlayan, Türkiye uyarlamasına ‘Mahkum’ adı verilen dizi sezon hayli iddialı başladı…

Mahkum finale eli mahkum! Fox TV final tarihini takvimde çoktan işaretledi bile! Kan ter gözyaşı var ama sonuç hüsran! Oyuncu kadrosunda Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Melike İpek Yalova, Hayal Köseoğlu gibi isimleri bulunduran Mahkum dizisi konusu itibariyle izleyici tarafından çok sevildi. Bir cumhuriyet başsavcısı olan adamın bir sabah uyandığında hiçbir şey hatırlayamaması ve kendini cezaevinde buluşuyla başlayan dizi kaliteli kadrosu ve senaryosuyla dikkatleri üzerine çekti çekmesine ama bir türlü o beklediği reytingi alamadı. Özellikle İsmail Hacıoğlu’nun adeta bir oyunculuk resitali sergilediği Mahkum’un son bölümlerinde kadroya Talat Bulut da dahil oldu. Sinyor karakterine hayat veren Talat Bulut’un da reytingleri hareketlendirmesi beklendi ama Mahkum bir türlü beklediğini bulamadı. İddialara göre Mahkum adım adım finale gidiyor. Ancak reyting itibariyle değil senaryosu itibariyle.

Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu! Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu!

18 BÖLÜMDE BİTMESİ GEREKİRKEN…

Kore uyarlaması olan dizinin aslı normal 1 sezon 18 bölüm. 2.sezonu yapmadan final gören dizinin Türkiye’deki akıbetinin de aynı olması bekleniyor. Bu doğrultuda Fox TV’nin çoktan kolları sıvadığı iddia edildi. Hatta sadece final tarihinin değil çoktan final senaryosunun da yazıldığı iddia edildi. Söz konusu iddialara göre Mahkum dizisi 20 ya 22.bölümde final yapacak. Nefes kesen dizinin senaryosunun sonunda savcı kızına kavuşacak. Barış ise ortalığı karıştıracak. Barış cezaevine girecek ama çok iyi akıl hastası taklidi yaptığı için tahliye edilecek. İşte asıl bomba burada patlayacak. Büge, aşık olduğu Barış’ı kendi elleriyle öldürecek. Güney Kore’deki versiyonu bu şekilde biten dizinin Türkiye’deki finalinin nasıl olacağı ise merak konusu…