Fox TV’nin geçtiğimiz sezon ekranlara İsmail Hacıoğlu ve Onur Tuna oyunculuğu ile damga vuran dizisi Mahkum, adeta bir "fırtına" olarak ekranlara yeni sezon girişi yaptı. Türkiye'de yaşanan son dönemi de sorgulatan dizi "adalet" dedi...

Aslında ilk bölümünden beri bir "adalet" sorgusunda olan Mahkum, yeni hikayesi ile bu sorgulamayı bir üst seviyeye çıkarttı. Türkiye'd yakın geçmiş ve kamuoyu vicdanında yara açmış davalara değineceği anlaşılan dizinin yeni sezon sloganı ise oldukça dikkat çekici ve bir o kadar da derin; "Adalet Nerede? Daha Belli Değil!"

Resim

Yasak Elma'da Ayrılan Ayrılana! Üç İsim Birden Diziden Gitme Kararı Aldı! Yasak Elma'da Ayrılan Ayrılana! Üç İsim Birden Diziden Gitme Kararı Aldı!

Diziye yeni katılan birçok karakterler ve özellikle de Erdal Küçükkömürcü gibi bir usta ve Gökçe Eyüboğlu gibi son dönem harikalarından olan iki oyuncu ile de, iyiden iyiye derinleşen hikayesi ile adeta Türk yapımlarının çok ötesine geçen ve dünya standartlarında, o bol yıldızlı Netflix dizilerini aratmayacak bir yapıma dönüşmüş Mahkum.

Dizisi, geçtiğimiz sezonun en hızlı çıkış yapan dizilerinden birisi olmuştu ki, aynı hızlı ve vuruşlu çıkışı yeni sezonunda tartışmasız yaşandı.

barisyesari - Twitter Search / Twitter

Öldüğü sanılırken, kendisine intikam peşinde, yaralanmış kişiler seçerek yeraltında örgütlendiği ve "adalet" yorumu ile adeta bir lider konumuna geçen Barış ve yaşadığı travmatik sürecin sonucunda inzivaya çekilen ancak yaşadıklarından derin bir darbe almış olan savcı Fırat arasındaki mücadele bize "adalet" ile ilgili daha çok şey anlatacak gibi.

Zira "adalet" anlayışı ile birçok kurban tarafından kutsallaştırılan Barış, tüm ülkede ses getirecek eylemler ile savcı Fırat Bulut'un adalet anlayışını sorgulatmaya oldukça kararlı.

Resim

Bu arada yeraltında kendi vicdan terazisiyle adalet sağlamaya çalışan Barış ve yerin üstünde toplumu korumaya çalışan Fırat'ın esas adaleti sorgularken geçirecekleri mücadelenin de ne kadar sert ve çarpıcı olacağı ise Onur Tuna'nın diziye yeni katılan Gökçe Eyüboğlu’na seslendiği şu sözlerde saklı;

“Welcome to the jungle” (ormana hoşgeldin)

Onur Tuna, Mahkum dizisine yeni gelen oyuncuya mesajıyla resmen 2. sezonu özetledi! 1

Resim