Mahruze Keleş: Yüzünden nur akıyor!

Önce İmamoğlu'nu, ardından Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu'nu, son olarak Erdoğan'ı evinde ağırlayan Mahruze Keleş, Süleyman Soylu ile Binali Yıldırım'a da davette bulundu. Mahruze Keleş, Erdoğan'ı ağırladıktan sonra yaptığı açıklamada, "Yakından bir görseniz.

Güncel 03.05.2021 - 05:39 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde ikamet eden, 6 çocuk ile 10 torunu bulunan 65 yaşındaki Mahruze Keleş, 2019 yılındaki yerel seçimlere kısa zaman kala pazarda karşılaştığı CHP'nin o dönem İBB adayı olan Ekrem İmamoğlu'na "Sana kete yaparım ama oy vermem" demişti.

2021 yılı Mart ayı sonunda bu kez Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu da yanına alarak Mahruze Keleş'in evine gitmiş ve ev sahibi olarak misafirlerle arasındaki farklılıkları vurgulayan Mahruze Keleş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmişti.

Erdoğan'ı da ağırladı

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "ziyaret" sözü alan Mahruze Keleş, İstanbul Tuzla'daki bir fabrikanın işçileriyle birlikte yaptığı iftar sonrası sonrası rotasını evine doğru belirleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı misafir etme mutluluğunu da yaşadı.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Mahruze Keleş duygularını şu şekilde ifade etti:

"Dualarım kabul oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız gelince vallahi dünyalar benim oldu. Rabbime kurban olurum. İnşallah öteki dünyada da karşılaşmak nasip olur, yerlerimiz cennet olur inşallah. Cumhurbaşkanımız gibisi bir tane daha yok şu dünyada. Benim Cumhurbaşkanım bambaşkadır. Televizyonlarda görüyorduk fakat yüz yüzeyken bambaşka. Yakından bi görseniz, suratından nur akıyor nur. Bir daha böyle bir lider bu dünyaya gelmez. Cumhurbaşkanımızın kıymetini bilelim. Ziyareti beri çok mutlu etti. Allah ondan razı olsun. Allah onu eşine, çoluk çocuğuna bağışlasın. Allah ona güç versin. Çok yorgun Cumhurbaşkanım. Çalışmaktan çok yorulmuş. Sadece biz değil ki, dünyayla uğraşıyor. Sayın Cumhurbaşkanımla çok güzel sohbetimiz oldu. Hâlini keyfini sordum. O da biraz anlattı ne yaptığını. Geldiğine çok sevindim."

"Ekrem İmamoğlu'ndan Allah razı olsun"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile diyaloğu hakkında da konuşan Mahruze Keleş sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Allah, Ekrem İmamoğlu'ndan da razı olsun. Ekrem İmamoğlu'nun vesilesiyle Cumhurbaşkanımız evimize geldi. Allah kapıma gelen gidenden razı olsun. Kemal Kılıçdaroğlu da geldi, Allah ondan da razı olsun. Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından ayrılmasınlar. Ben Allah'tan isterim ki Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından kimse ayrılmasın. Ekrem İmamoğlu'yla da pazarda karşılaşmıştık. Ben çağırmamıştım ama Allah razı olsun kendiliğinden gelmişti. Ekrem İmamoğlu'nun da güler yüzü insana yetiyor. Ben doğru neyse onu konuşurum. Keşke Ekrem İmamoğlu da Recep Tayyip Erdoğan'ın peşinde olsaydı."

Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a davet

Evinin herkese ardına kadar açık olduğunun altını çizen Mahruze Keleş, "Allah, Cumhurbaşkanım Erdoğan'ı başımızdan eksik eylemesin. Süleyman Soylu bakanımızla Binali Yıldırım başbakanımızı da evime, iftar soframa davet ediyorum." dedi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@