2022 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde G Grubu'ndaki ilk iki maçında peş peşe Hollanda ve Norveç'i yenerek liderliğe yükseldi. Türkiye'nin Hollanda'yı 4-2 ve Norveç'i 3-0 yenmesi Avrupa basınında da geniş yankı uyandırdı.

2022 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde G Grubu'ndaki ilk iki maçında peş peşe Hollanda ve Norveç'i yenerek liderliğe yükseldi. Türkiye'nin Hollanda'yı 4-2 ve Norveç'i 3-0 yenmesi Avrupa basınında da geniş yankı uyandırdı. Galibiyetlerin ardından Türkiye'nin güçlü rakiplerini saha içinde etkisiz hale getirdiği ve bu performansların Türkiye'nin tehlikeli bir takım olduğunu kanıtladığı belirtildi. Türk Milli Takımı'nın genelde büyük liglerde top koşturan oyunculardan kurulu olduğunu bildiren Avrupa basını, bu maçlarda özellikle Uğurcan Çakır, Ozan Tufan ve Burak Yılmaz'ın öne çıktığını kaydetti.


"Çok tehlikeli bir takım, dikkat edeceğiz"


Ay-yıldızlıların Dünya Kupası Eleme Grubu'nda güçlü rakiplerine karşı sergilediği iyi performans İtalya Milli Takımı hocası Roberto Mancini'nin de dikkatini çekti. Bir dönem Galatasaray'ı da çalıştıran Mancini, Haziran'da oynanacak Avrupa Şampiyonası'nda turnuvanın açılış maçını Türkiye ile yapacaklarını hatırlattı.Avrupa Şampiyonası A Grubu'nda Türkiye, İsviçre ve Galler ile mücadele edeceklerini belirten Mancini, Türkiye'nin dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunu kaydetti. Türkiye'nin Fransa, Almanya, Hollanda ya da Belçika kadar güçlü olmadığını vurgulayan Mancini, buna karşılık çok tehlikeli bir takım olduklarını ve yapacakları en küçük hatanın kendilerine pahalıya patlayabileceğini söyledi.

İtalya, Dünya Kupası Elemeleri'nde doludizgin!


Kariyerinde Inter, Manchester City, Lazio ve Fiorentina gibi takımlarda görev yapan Roberto Mancini, 2013-2014 sezonunda Galatasaray'ı çalıştırdı. Fenerbahçe'nin 74 puanla şampiyon olduğu o sezon, Galatasaray 65 puanla ikinci sırada yer aldı.2018 yılı Mayıs ayından beri İtalya Milli Takımı'nın başında bulunan Mancini, milli takımın başında çıktığı 27 maçta 18 galibiyet, 7 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda mücadele eden İtalya, grupta Kuzey İrlanda ve Bulgaristan'ı 2-0'lık skorlarla mağlup etti. İtalya, Haziran ayında başlayacak Avrupa Şampiyonası2nda A Grubu'nda Türkiye, İsviçre ve Galler ile mücadele edecek.