Mangal yapmak yasaklandı mı? Ankara İzmir İstanbul mangal yasağı var mı? Ormanlara giriş yasaklandı mı?

Türkiye'nin dört bir yanından gelen yangın haberleri sonrasında bir dizi yeni önlemler alındı ve yasaklar açıklandı. Yangınların ardından birçok vatandaş arama motorunda mangal yapmak yasak mı sorusunun yanıtını araştırmaya başlamıştı. Peki İstanbul, Ankara, İzmir'de mangal yasağı var mı? Mangal yapmak hesaplandı mı? mangal neden yasaklandı?

Türkiye'nin birçok ilinde peş peşe çıkan orman yangınları sonrasında vatandaşlar arama motorunda mangal yapmak yasak mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. İstanbul Valiliği son dakika açıklaması yaparak orman yangını ile mücadele kapsamında İstanbul il sınırları içerisinde bütün ormanlık alanlarla ilgili yeni kararları duyurdu. Peki İstanbul'da mangal yakmak yasak mı? Mangal yapmak yasaklandı mı?

MANGAL YAPMAK YASAK MI?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlar piknik alanlarına akın akın gitmeye devam ediyor. Özellikle hafta sonunda mangal yapmak için ormanları tercih eden vatandaşlara kötü haber geldi. Ülkede birçok farklı ilde çıkan orman yangınları sonrasında valilikler peş peşe açıklamalar yaparak mangalı yasakladı. İstanbul'da dahil olmak üzere bazı illerde ormanlara giriş da yasaklandı.

mangal-yapmak-yasaklandi-mi-ankara-izmir-istanbul-mangal-yasagi-var-mi-mangal-yakmak-neden-yasak-1

İSTANBUL ANKARA İZMİR MANGAL YASAĞI VAR MI?

Türkiye genelinde peş peşe çıkan orman yangınları sonrasında İstanbul Valiliği bir son dakika açıklaması yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporları ile bölgede mevsimsel sıcaklık değerlerinin artacağı ve buna dayalı olarak ilerleyen günlerde olağanüstü hava hâlleri oluşacağı ifade edildi. İstanbul'da orman yangınlarının artabileceğinin değerlendirildiğini belirtildiği açıklamada bu nedenle ormanlara giriş çıkışın yasaklandığı ve mangal yapmanın yasak olduğu bildirildi.

HANGİ İLLERDE MANGAL YAKMAK YASAK?

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

İstanbul Valiliği tarafından yapılan mangal yasağı açıklamasının ardından peş peşe başka illerden de yasak açıklamaları geldi. Mangal yapmanın yasak olduğu iller İstanbul, Çanakkale, İzmir, Balıkesir, Kocaeli, Ankara oldu. Başka illerden de Valilik kararlarının açıklanacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA ORMANLARA GİRMEK YASAK MI?

Mangal yasağı onun yanı sıra orman yangınlarının önüne geçilebilmesi amacıyla İstanbul'da hafta sonları ormanlara giriş çıkışta yasaklandığı. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada son günlerde ülkemizde artan orman yangınları nedeniyle İstanbul'da da Tedbir alındığı ifade edildi.