Maria ile Mustafa Feriha kim? Gerçek adı ne? Hülya Gülşen Irmak hangi dizilerde oynadı her yerde aranmaya başladı. ATV'nin sevilen dizisi Maria ile Mustafa yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor.

Maria ile Mustafa Feriha kim? Gerçek adı ne? Hülya Gülşen Irmak hangi dizilerde oynadı her yerde aranmaya başladı. ATV'nin sevilen dizisi Maria ile Mustafa yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. 1 Kasım Pazar akşamı 9. bölümüyle ekranlara gelen Maria ile Mustafa dizisinde Feriha merak edildi. Peki Maria ile Mustafa'nın Feriha'sı Hülya Gülşen Irmak kim? Kaç yaşında? Hülya Gülşen Irmak hangi dizilerde oynadı

Maria ile Mustafa Feriha kim?

Maria'nın yengesi olan Feriha, parayı seven bir kadındır. Tüm arazinin kendisine ve eşine kalacağını düşünen Feriha'nın hayalleri suya düşmüştür. Kocasını sürekli işlemeye çalışan Feriha, hakları olan almak istiyor.

Maria ile Mustafa'nın Feriha'sı Hülya Gülşen kim?

Hülya Gülşen Irmak, 14 Eylül 1965 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Ortaokulu bitirdikten sonra kabul etme yaşı 16 olan Ankara Devlet Konservatuvarı’na, özel bir sınav uygulanarak 14 yaşında girdi. Tiyatro serüveni resmi olarak 1979 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’na girmesiyle başladı. Konservatuvarda okurken aynı zamanda dışarıdan liseyi de bitirmiştir.

1984 yılında bitirdiği Ankara Devlet Konservatuarından sonra Devlet Tiyatrolarına girdi. Bu aşamaya gelene kadar da birkaç özel tiyatroda rol aldı.
1993-1999 yılları arasında yayınlanan “Ferhunde Hanımlar” dizisinde Müjgan karakterini canlandırdı.

Hülya Gülşen Irmak, evlidir. Çağla Irmak (d.1997) adında bir kızı ve müzisyen olan iki oğlu vardır.

Hülya Gülşen Irmak, oyunculuğun dışında seslendirme, eğitmenlik ve oyuncu koçluğu gibi faaliyetlerde bulunmaktadır.

2013 yılında başrollerinde Fahriye Evcen ve Burak Özçivit‘in oynadığı Çalıkuşu dizisinde Dilber Kalfa karakterini canlandırdı.
2014 yılında Pucca‘nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası kitabından esinlenerek senaryosu yazılan, başrollerinde Murat Boz ile Büşra Pekin‘in oynadığı “Hadi İnşallah” adlı filmde Hülya Gülşen Irmak, Sinasi Yurtsever, Cezmi Baskın, İdil Dizdar, Aydan Taş, Müjde Uzman ile birlikte rol aldı.

2014 yılında başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Mehmet Günsür‘un oynadığı, senaryo ve yönetmenliğini Çağan Irmak‘ın yaptığı, müziğini Kenan Doğulu‘nun hazırladığı “Unutursam Fısılda” adlı sinema filminde Hatice’nin Annesi karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Hümeyra, Işıl Yücesoy, Gözde Cığacı, Kerem Bursin, Gürkan Uygun, Köksal Engür gibi oyuncular oynamıştır.

12 Şubat 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan “Asla Vazgeçmem” adlı dizide Hülya Gülşen Irmak, Tolgahan Sayışman, Amine Gülşe, Şafak Pekdemir, Ümit Yesin, Ayşegül Günay, Yonca Cevher, ve Tugay Mercan ile beraber oynadılar.