Cumhurbaşkanı Danışmanı Mariam Kavakçı, doktorları hedef alan cümleleri ile sosyal medyanın da gündemi oldu.

Cumhurbaşkanı Danışmanı Mariam Kavakçı, görevi başında katledilen uzman Dr. Ekrem Karakaya'nın ardından iki gün grev kararı alan sağlık çalışanları için ilginç söylemlerde bulunuca hakkında araştırmalar da başladı.

Merve Kavakçı'nın kızı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Danışmanı olması ile ünlenen Mariam Kavakçı bu defa grev kararı alan sağlık çalışanlarını hedefine koydu.

Mariam Kavakçı'nın Önerisiyle Cumhurbaşkanlığı'na Instagram Takipçisi Satın Alınıyor

Malezya Büyükelçisi'yken aldığı tepkiler sonrası geçtiğimiz ay merkeze çekilen Merve Kavakçı'nın kızı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarından da biri olan Mariam Kavakçı bu defa da, Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın görevi başında katledilmesinin ardından Türkiye genelinde iki gün grev kararı alan sağlık emekçileri için söyledikleri ile meşhur oldu.

Cumhurbaşkanı Danışmanı olan Mariam Kavakçı, Instagram hesabından şu ifadeleri kullandı:  

"İçki, şiddet ve insan ölümlerinin önde gelen sebeplerinden olmasına rağmen içkilerine laf ettirmeyen doktor arkadaşlar masum hastaları mağdur ederek şiddeti protesto etmeye karar vermişler. Böyle yaparak ne değişecek acaba?"  

Bu arada grev kararı nedeniyle kendisine ulaşan mağdurlar olduğunu da öne süren Kavakçı, "Ayıplıyorum böyle doktorları, Allah ıslah etsin" paylaşımı yaptı.

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

Cumdurbaşkanı Danışmanı Kavakçı aynı zamanda Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın da yer aldığı bir fotoğrafı #TTBkapatılsın etiketi ve "Bunlar doktorsa, sizin gibi doktorlar olmaz olsun" yorumunda bulunan bir mesajı da paylaştı.