Marketteki ürünlerin fiyatlarındaki usulsüzlüklerin giderilmesi ve fiyatların düşmesi adına bakanlıktan yeni talimat geldi. 1500 memur alınarak marketleri denetleyecek bir kadro kurulacak. Yüksek fiyatlara satış yapan marketler denetlenecek.

Marketlerdeki ürünleri pahalı bulan vatandaşa bakanlıktan ilginç bir çözüm geldi. Fahiş fiyatlarla satıldığı belirtilen ürünler hakkında işlem yapılacak. Bunun için 1500 memurun istihdam edileceği belirtildi. 

Türkiye'de son zamanlarda artan enflasyon oranlarına karşılık, hükümetten büyük market zincirlerine fiyat indirimi çağrısı geldi. Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, bu konudaki çözüm yollarını kamuoyu ile paylaştı.

Marketler Denetlensin Diye 1500 Memur!

Ülkemizin öne çıkan marketleri BİM, A101 ve ŞOK için yeni bir denetim sürecinin başlatılacağını ifade eden Bakan Bolat, "Yüksek fiyatlara karşı mücadelede 1.500 yeni personel istihdam ederek piyasa denetimlerini artıracağız." dedi.

memur1

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Bu yaklaşım, Ziraat Bankası'nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu tarafından da dikkate alındı. Babuşçu, Bakan Bolat'ın açıklamasına sosyal medya hesabından "Türkiye, marketlere fiyat indirimi yapma zorunluluğunun ardından enflasyonla başa çıkmak için farklı yöntemler arayışında. Dünya genelinde eşi benzeri olmayan bu uygulamalar, ülkemizde ilk kez hayata geçiriliyor." şeklinde yorumda bulundu.