Marketlerde özellikle devam sütlerine kilit konulmuş durumda. 150 TL civarı fiyat olan bu devam sütlerinin son zamanlarda önüne geçilmediği şekilde çalındığı görülünce marketler bu ürünlere raflarda kilitle muhafaza etmeye başladı.

Marketlerde özellikle devam sütlerine kilit konulmuş durumda. 150 TL civarı fiyat olan bu devam sütlerinin son zamanlarda önüne geçilmediği şekilde çalındığı görülünce marketler bu ürünlere raflarda kilitle muhafaza etmeye başladı. Ancak vatandaşlar başlarına gelen olayları da anlatınca genelde bu ürünlerin satılmak için çalındığı görüldü. En az 3 çocukların arkasında neler gizli? Sosyal medyada yapılan saçma yorumlar, acıtasyonlar, allah rızkını verirler vs devam etse de gerçekten ihtiyacı olanlar ise intihar etmeye devam ediyor ...

İşsizlik, nüfusun kontrolsüz artışı, göç ve ekonominin dibe vurması tartışılmaz bir gerçek. İnsanlar zor durumda. Ancak bu zor durumu dahi süistimal edenler yine mide bulandırmaya devam ediyor. Bıçak sırtı bir konu olduğu için sosyal medyada gerçekler yerine daha çok acıtayon içeren analizler yapılarak durum mide bulandırıcı bir hal alıyor.

Geçtiğimiz sene marketlerin peynir, zeytin gibi ürünler kilitlediğini görmüştük. Son zamanlarda ise devam sütlerinin kilitlendiğini görüyoruz. Oldukça pahalı olan devam sütlerinin çalınmasının arkasında başka gerçekler de ortaya çıkıyor. Oldukça yüksek ücreti olan bu devam mamaları kolay şekilde nakde çevriliyor. Sosyal medyaya atılan bir fotoğraf sonrası vatandaşlar başlarına gelen olayları da yazmayı başlayınca tartışma alev aldı.

BU ÜRÜNLERİ SATIYORLAR! BAZEN ESNAF BİLE İÇİNDE!

Aslında bu durum çoğu kişinin başına gelmiştir. Bebeği ile bir kişi size yanaşır ve sizden para değil çocuğuna ayakkabı, emzik vb şeyler almanızı ister. Genelde istedikleri mağazaların (eczane, mağaza vb) önünde sizi yakalarlar. Size hatta hayır o marka değil, yada o ürün değil vb şekilde yönlendirirler. Bu da kolay satılabilecek, tercih edilecek daha pahalı ürünler olur. Bu ürünleri daha sonra satarak parasın alan bu dilenciler tarafından dolandırıldığınızı çok sonra öğrenebilirsiniz. Hatta bazen esnaf bile işin içinde olabilir. Bazen ise şanslıysanız "Geçen de aynı şeyi başkasına yaptırdı" diyerek sizi uyaran birileri çıkıyor.

EN AZ 3 ÇOCUK MU? 

Geçtiğimiz senelerde 7 çocuklu bir adam haber bültenlerine çıkıp bakamıyorum tek tek öldüreceğim bu çocukların ölümünden hepiniz sorumlu olursunuz diyerek halkı suçlamıştı. Bu vatandaşlara sosyal medyada ya boş acıtasyon güzellemesi ile yada en az 3 çocuk, allah rızkını verir gibi güzellemelerle destek veriliyor.

Günümüzde bu vatandaşlarımız doğum kontrol bilmiyorlar gibi bir zırvanın doğru olmadığı da izlenilen programlarda dahi biliniyor. Bu insanlar çocuk doğurup doğurup terk ediyor, başka kocaya kaçıyor, yada yardım parası almak için en az 3 çocuk yapılmaya devam ediliyor. Bu çocuklar ise toplumda suçlu olarak hem kendi hem sokaktaki vatandaşların hayatını karartıyor.

GERÇEKTEN İHTİYAÇ SAHİPLERİ İSE MAĞDUR OLAMAYA DEVAM EDİYOR!

Bakamayacağını bildiği halde çocuk yapanları güzellemeye devam edenler nedeni ile asla sorunun temeline inilmiyor. Birde insanlara neye yardım edileceğine dair parmak sallanıyor. Bir hayvan besleyeceğinize bu insanlara yardım edinciler var ki hele onların zekasına diyecek kelimeler yok.. Kendileri bakamayacakları için çocuk yapmayan insanlara başkalarının sorumsuzca yaparak üzerlerinden para almaya çalıştığı çocuklarına bakacaksınız diye parmak sallayanların sadece sosyal medyada boş şov yaptığını görmek çok zor değil.Geçtiğimiz günlerde oğlunu sevgilisiyle dayaktan öldüren kadının devletten çocuk bakım parası aldığı oğluna ise sadece ekmek yedirtip üzerinden para alıyoruz salak çocuğun dediği öğrenilmişti.

Gerçekten ihtiyacı olanlar, bir anda işsiz kalanlar ise böyleleri yüzünden mağdur olmaya, dilenmedikleri için gururları ile intihar etmeye devam ediyorlar.