Marketlerde neler satılamayacak? Ne zamana kadar?

MArket genelgesi ne zamana kadar geçerli olacak? Marketlerde neler satılamayacak merak ediliyor. Bugün geçerli olan market genelgesi hangi ürünlerin satışı yasak? Hangi ürünler satılabilir?

Gündem 07.05.2021 - 15:48 02.06.2021 - 14:59 Berkay Keskin

Market genelgesi ne zamana kadar geçerli olacak? Marketlerde neler satılamayacak merak ediliyor. Bugün geçerli olan market genelgesi hangi ürünlerin satışı yasak? Hangi ürünler satılabilir?

İçişleri Bakanlığı market genelgesi yürürlüğe girdi. Peki market genelgesinde hangi ürünler satılacak? Hangi ürünler satılamayacak. İşte detaylar

17 günlük tam kapanma sürecinde İçişleri Bakanlığı yeni genelgesi hayata geçti. Market genelgesi ismini alan ve haksız rekabetini önlemek için geçerli olan Market Genelgesine göre hangi ürünler satışı yapılabilecek? Hangi ürünlerin satışı yapılamyacak ve genelge hangi tarihe kadar geçerli olacak merak ediliyor.

Marketlerde neler satılamayacak?

7 Mayıs 2021 cuma günü itibariyle "TEmel İhtiyaçların dışında" kalan hiç bir ürün zincir market ve süper marketlerde satışına izin verilmeyecek. Zincir marketler arasında bakkalların da aynı ürünleri satmayacağı bilgileri geliyor. 

1- Alkollü ürünler

2- Elektoronik Eşya

3- Oyuncak

4- Kırtasiye

5- Giyim

6- Aksesuar

7- Ev tekstili

8- Oto aksesuar

9- Bahçe Malzemeleri

10- Hırdavat

11- Züccaciye

gibi ürünler satılmayacak.

Market genelgesi ne zamana kadar geçerli olacak?

Market genelgesi ne zamana kadar geçerli olacak sorusu da cevap buldu. Tam kapanma bittiği gün Market genelgesi sona erecek. 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar Market genelgesi geçerli sayılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@