Türkiye genelinde uygulanan ve hafta sonunu kapsayan kesintisiz sokağa çıkma yasağı dün akşam saat 21. 00'de başladı.

Türkiye genelinde uygulanan ve hafta sonunu kapsayan kesintisiz sokağa çıkma yasağı dün akşam saat 21.00'de başladı. Cuma akşamı 21.00'de başlayan sokağa çıkma yasağı, Pazartesi sabah 05.00'e kadar devam ediyor. Bu süreyi kapsayan zaman içerisinde vatandaşların sokağa çıkması yasak. Ancak belirlenen saatler içerisinde vatandaşlar ihtiyaçlarını ve eksiklerini tamamlamak için veya acil bir durumda dışarıya çıkabiliyorlar. Vatandaşlar belirlenen bu saatlerde dışarıya, belirtilen şekilde çıktığında herhangi bir ceza almıyorlar. Vatandaşların kafası, saat konusunda ise oldukça karıştı. Vatandaşlar hangi saatlerde markete gidebileceklerini hangi saatte gidemeyeceklerini anlayamadı. Marketler saat kaç ile kaç arasında açık soruları ise oldukça çok sorulmaya başlandı. Marketler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, yasakta uygulanan çalışma saatlerini de merak etti. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında marketlerin çalışma saatleri ne ? Hafta sonu marketler kaça kadar açık ? Yasakta marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ? Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri !

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ve hafta içi uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte marketlerin çalışma saatleri de değişti. Değişen market çalışma saatleri ile birlikte vatandaşın da kafası karıştı. Marketlerin çalışma saatleri, açılma saatleri, kapanma saati derken vatandaş ne yapacağını şaşırdı. Hafta sonunu kapsayan sokağa çıkma yasağı, Cuma akşamı 21.00'de uygulanmaya başlıyor. Cuma akşamı 21.00'de başlayan sokağa çıkma yasağı, Pazartesi sabah 05.00'e kadar devam ediyor. Bunun yanında vatandaşlar, hafta sonunun tümünü kapsayan sokağa çıkma yasağında belirlenen saatler içerisinde markete veya acil durumdaki ihtiyaçlarını karşılamaya gidebiliyor. Bu açıklamalara baktığımızda; marketler kaça kadar açık ? 16 Ocak Cumartesi A101, ŞOK, BİM, Migros saat kaçta kapanacak ? 17 Ocak Pazar A101, ŞOK, BİM, Migros saat kaçta kapanacak ?Hafta sonu marketler kaça kadar açık ?

Sokağa çıkma yasağının tüm Türkiye'de uygulandığı Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayan hafta sonunda market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, balıkçılar ve diğer esnaflar 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Belirtilen bu esnaflar sabah 10.00'da açılacak ve akşam 17.00'de dükkanlarını kapatacak. Bunun yanında belirtilen süre içerisinde de marketler ve bakkallar müşterilerinin verdikleri siparişleri teslim edebilecekler.

Hafta içi marketler kaça kadar açık ? Hafta içi marketler çalışma saatleri;

Hafta içi ise hafta sonundan biraz daha farklı olarak bir çalışma saati uygulaması uygulanıyor. Hafta içi; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri marketler ve bakkallar saat 10.00'da açılıyor. Hafta içi 10.00'da açılan market ve bakkallar 20.00'ye kadar müşterisine hizmet veriyor.