Önceki sene de olduğu şekilde yine günlerdir kontrol altına alınamayan Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili çok konuşulan bir itiraf geldi.

Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili bir kişi gözaltına alınırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili açıklama yaptı. Şüphelinin her şeyi itiraf ettiğini duyuran Bakan Soylu, şahsın olayı neden gerçekleştirdiğini de açıkladı ki tartışmalar başladı.

Şüphelinin ifadesinde ailevi problemlerinin olduğunu ve yaktığı ateşin içine girerek intihar girişiminde bulunduğunu söylediği öğrenilirken, yapılan itiraf "mantık hataları" var denilerek sosyal medyanın gündemine oturdu.

SON DAKİKA | Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı! Bakan Soylu: Şüpheli itiraf etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı dikkat çeken açıklamada, “1988 doğumlu S.A. isimli şüpheli itiraf etti. Olay yerinde iki adet benzin bidonu ele geçirildi. Şüpheli aile arasındaki ticari bir husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Hatta kendisini öldürmek istediğini de belirtti. Şu anda şüpheli gözaltında” diyerek olayı özetledi.

Orman yangınının başladığı Küfre mevkisinde yakalanan şüphelinin olay anında alkollü olduğu da öğrenilirken gerekçesi ve süreç tartışma yarattı.

Marmaris Hisarönü'nde meydana gelen yangında sabotaj şüphesi üzerine Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ortak çalışma başlatmış, alınan bilgiye göre, ekipler yangın bölgesinde bulunan işletmeler, 2 otel ile 2 kamp alanına ait güvenlik kamera kayıtlarını, bölgede bulunan fotokapanları ve PTS kayıtları incelerken, toplam 3 bin 832 kişi ve aracı da sorgulamıştı.

İncelemeler sonucu yangının Saklı Koy mevkisinde çıkmış olabileceği ihtimali üzerine duran ekipler, bölgede çalışma başlattı ve ekipler tarafından, yangının çıkış noktası olarak değerlendirilen bölgede yakılmış halde 3 adet araç lastiği ve terkedilmiş bir motosiklet bulundu. İncelemeler sonucu motosiklet sahibinin S.A. olduğu ve hakkında tehdit, basit yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçlarından 5 adet kaydının bulunduğu da tespit edildi.

marmaristeki-orman-yangininda-3uncu-gun-alevler-5-noktada-ilerliyor-8-_4587_dhaphoto1

Kürtaj Yasağı Sonunda ABD'yi Karıştırdı! Biden "Kürtaj İçin Seyahat Eden Tutuklanacak" Dedi Ve Halk Sokağa İndi! Kürtaj Yasağı Sonunda ABD'yi Karıştırdı! Biden "Kürtaj İçin Seyahat Eden Tutuklanacak" Dedi Ve Halk Sokağa İndi!

S.A.'ya ait telefonun yangının çıktığı gün 23.30 itibariyle kapandığından sinyal bilgilerine ulaşılamadığı, kişiye ait sosyal medya hesabında yapılan incelemede de yangın öncesinde yangın çıkış noktasından konum paylaşarak facebook hesabında mal, mülk davası ile ilgili ailesine hitaben tehdit cümleleri sarf ettiğinin tespit edildiği açıklandı.

Şüphelinin yakalandığı ağaçlık alanda, içinde benzin olduğu değerlendirilen 2 tane 5 litrelik pet şişe ele geçirilirken S.A., ilk sorgusunda ailevi sorunlar yaşadığını, babasının bölgede bulunan arazisini sattığını ve kendisini dışlandığı için yangın bölgesinde 3 ayrı noktaya sigara izmariti atarak yangını çıkarttığını itiraf etti.

S.A., kendisinin de ateşin içine girerek intihar etmek istediğini ifadesine eklerken olayla ilgili adli soruşturmanın başlatıldığı açıklandı.

S.A.'nın itirafları sonrası sunduğu gerekçe ise sosyal medyada. hakkında tehdit, basit yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçlarından 5 adet kaydının bulunmasına dikkat çekilerek tartışma başladı.