Mart ayının artık sonlarına doğru geldiğimiz şu günlerde emeklilere 7.500 TL ödeme müjdesi geldi. Sadece SGK ve Bağkur'lu emeklilere ödeme yapılacak. İşte detaylar

SGK-SSK ve Bağkur'lu emeklilerin desteklenmesi bağlamında 7.500 TL'ye varan ödemeler yapılacak. İşte bu mevzuya dair merak edilen tüm ayrıntılar! Ülkemizde yaşam sürdüren çoğu emekli aynı vakitte çalıştığı amacıyla aylık gelir düzeyi tatmin edicidir. Ancak çalışma hayatından çıkmış ve emekli vatandaşlar amacıyla emekli maaşı yeterli olmamaktadır. Tam bu noktada emekliler amacıyla belli başlı dönemlerde ödemeler sunuluyor. Söz hususu bu ödemeler yardımıyla de emekliler olabildiğince rahat ediyor. Mart ayında yani bu ay emekliye ödenecek olan rakam emekliler bağlamında önemli bir adım olmaktadır. 7500 TL kadar ödeme alacak olan emekliler, belli başlı şartlar söz konusudur. İşte Mart aynına özel emekliler amacıyla yapılacak olan ödemenin ayrıntıları!


 

Gözden kaçırmayın

İhanet Ve Vicdansızlık! Tarım Arazilerinden Sonra Mera Arazileri de Sırayla Rant İçin Kurban Ediliyor... İhanet Ve Vicdansızlık! Tarım Arazilerinden Sonra Mera Arazileri de Sırayla Rant İçin Kurban Ediliyor...

Mart ayında Emekli Ödemeleri İçin Şartlar Neler?

Mart ayında sadece SGK ve Bağkur'lu emekliye ödenecek para açıklandı! 7500 TL’ye kadar ödeme alınacak! Mart ayı ortalarına ve sonlarına doğru emeklilere mühim miktarda ödemeler yapılacak. Bu ödemeler amacıyla kuşkusuz ki bazı şartlar da mevcut!  Peki, söz hususu şartlar nedir? 7500 TL emekli ödemesi alındığı takdirde geri ödemesi söz hususudur. Bu geri ödeme de aylara göre kendi içersinde planlanmaktadır. Geri ödeme planında 2 sene ve 3 sene olarak değişmektedir. 1 sene seçildiği takdirde geri erteleme zamanı talihi vardır. Aynı vakitte 7500 TL ödeme alındığı vakitte ve geri ödeme yapılırken de aylık ödeme de duraklama olabilir. Genellikle ilk 90 gün yapılan erteleme payı basitlik sunmaktadır. Bunun yanı sıra emekliler ödeme alabilmek İçin hangi bankaya başvuru edeceğini merak ediyor. 

Hem Özel Bankalar Hem De Kamu Bankaları Emekliye Ödeme Yapıyor

SGK-SSK ve Bağkur'lu emekliler söz hususu olan 7500 TL ödemeyi almak bağlamında yapmanız gereken özel bankalar ve kamu bankalarına gitmek olacaktır. Hatta gitmenize bile gerek yok! SMS ile gitmeden paranızı alabilirsiniz. Bu koşullarda tek bir banka üzerinden prosedür yapılması daha mantıklıdır. Emeklilik amacıyla ödenen 7500 TL ödemesi bu şekilde olup, vatandaşlar koşulları kendi açılarından araştırarak bu parayı alabilir. Böylece Mart ayında tam 7 bin 500 Türk Lirasına kadar ek ödeme alabilirsiniz!