Martaş kimin, battı mı? Martaş iflas mı etti? Okan Kurt battı mı? Sabah saatlerinde iş dünyasına bomba gibi bir haber düştü. Geçtiğimiz yıllarda borçları yüzünden şarkıcı Demet Akalın ile boşanan Okan Kurt’un sahibi olduğu nakliyat şirketleri Martaş iflas etti. Martaş iflas kararı sonrasında tasfiye sürecinin de başladığı öğrenildi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Son yıllarda mali kriz yaşayan Demet Akalın’ın eski eşi Okan Kurt’un sahibi olduğu nakliyat şirketi Martaş için karar verildi. Martaş yurt içi ve yurt dışı taşımacılık şirketinin iflasına karar verildiği öğrenildi. Yani lojistik ve taşımacılık sektöründe 40 yıllık geçmişi olan şirket battı. Peki Martaş kimin, battı mı? Martaş iflas mı etti? Okan Kurt battı mı?

Martaş kimin, battı mı?

Martaş Uluslararası Taşımacılık ile Martaş Nakliyat şirketleri Abdi Kurt ile oğulları Okan ve Ozan Kurt'a ait. Martaş battı iddiaları geçtiğimiz yıllarda da gündeme gelmiş ve şirketler için konkordato talebinde bulunulmuştu. Demet Akalın ve Okan Kurt’un evliliği de şirket borçları nedeniyle sona ermişti.

Okan Kurt battı mı, iflas mı etti?

Martaş Uluslararası Taşımacılık ile Martaş Nakliyat şirketleri için konkordato talepli davası sonuçlandı. Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından görülen davada 1 yıllık kesin mühlet kararı çıkmıştı. Ancak süreç içinde devreye giren üç kişilik konkordato komiser heyeti raporu, davanın süre dolmadan sonuçlanmasına yol açtı. Heyet raporunda şirketlerin borcunun 510 milyon TL, varlıklarının değerinin ise 128 milyon TL olduğu bildirildi. Bunun üzerine Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 11 Mart 2022 tarihinde görülen davada tarafların savunma ve talepleri alındı. Duruşmada savunma yapan Martaş'ın avukatı şirketlerin borca batık olmadığını, sahip olduğu gayrimenkuller için yeni bir kıymet takdiri raporu alınması gerektiğini belirtti.

Duruşmada talepte bulunan alacaklılar ise “Şirketler, konkordatoya göre faaliyet göstermiyor” diyerek iflas talebinde bulundu. Mahkeme heyeti şirketlerin iflasının açıklanmasına karar verdi.