FOX TV ekranlarında yayına başladığı günden bu yana tartışma konusu olan Maske Kimsin Sen final kararı almıştı. Bazı iddialarda final kararının siyasi olduğu bazı iddialarda ise düşük reytingler olduğu gündeme gelmişti. Maske Kimsin Sen jürisi Alican Yücesoy final sebebini açıkladı.

FOX TV ekranlarında yayınlanan gördüğü ilgi kadar tartışmalarında odağında olan Maske Kimsin Sen final kararı ile gündeme gelmişti. Final yapmaya hazırlanan programın jüri üyelerinden Alican Yücesoy, final sebebi ile ilgili oldukça konuşulacak bir açıklama yaptı. Peki, Maske Kimsin Sen neden final yapıyor?

Gözden kaçırmayın

Survivor Evrim’in babasından Acun Ilıcalı’ya sert tepki! Açtı ağzını yumdu gözünü Survivor Evrim’in babasından Acun Ilıcalı’ya sert tepki! Açtı ağzını yumdu gözünü

FOX TV ekranlarında yayınlanan Maske Kimsin Sen yarışmasının final olacağı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan bir o kadar da tepki çeken yarışma programının siyasi sebeplerle final yapacağı öne sürülmüştü. Yapımcıdan gelen açıklamada ise sebebini siyasi olmadığı düşük reytingler olduğu bildirilmişti. Yarışmanın jüri koltuğunda oturan Alican Yücesoy konu hakkında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Peki, Maske Kimsin Sen neden final yapıyor?

maske-kimsin-sen-jurisi-alican-yucesoy-final-sebebini-acikladi-3

Tartışmaların odağı haline gelmişti

Maske Kimsin Sen yarışmasında kullanılan maddeler nedeniyle çok sayıda şikayet gitmiş ve RTÜK tarafından yapılan açıklamada program uyarılmıştı. Ardından da final açıklaması yapılması ile beraber programa baskıların olduğu bu nedenle final kararı alındığı öne sürülmüştü. Konu hakkında konuşan yapımcı Fatih Aksoy, düşük reytingler nedeniyle kanalla karşılıklı bir görüşme yaptıklarını Böylelikle de final kararı aldıklarını söylemişti. Ancak programda format gereği kullanılan maskeler nedeni ile gelen şikayetlerin de bu kararda etkili olduğu konuşuluyordu.

Alican Yücesoy gerçek sebebi açıkladı

Maske Kimsin Sen final kararı sonrasında herkes jüri üyelerinden gelecek açıklamaları merak ediyordu. Melis Sezen, Doğu Demirkol, Eda Ece ile birlikte jüri koltuğunda oturan Alican Yücesoy, katıldığı bir ödül töreninde gelen sorular üzerine final kararı hakkında açıklamalar yaptı. Alican Yücesoy açıklamasında final kararının %50 reyting nedeniyle %50 ise siyasi sebeplerle olduğunu söyledi. Tansel Öngel'in sunuculuğunu üstlendiği program geçtiğimiz günlerde final yaparak ekrana veda etmişti.