Koronavirüs salgını ile birlikte hayatımıza maske kullanımı da girdi. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maske hesaplarının kalkacağına dair önemli şifreler verdi. Peki, maske kullanımı bugün bitiyor mu? Maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün önemli açıklamalar yaparak bugün bilim kurulu toplantısının gerçekleşeceğini duyurdu. Daha önce yaptığı açıklamalarda da bilim Kurulu toplantısında yeni kararlar alınacağını bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maske zorunluluğunun birçok yerde kalkacağının sinyallerini verdi. Peki, maske zorunluluğu bitiyor mu? Maske takma zorunluluğu kaldırılıyor mu?

Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı! Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı!

Bilim kurulu bugün toplanıyor

Sağlık Bakanlığı koronavirüs bilim kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin koca toplantının ardından yazılı bir açıklama yapacak. Yapılan Açıklama ile birlikte maske takma zorunluluğu başta olmak üzere birçok yasağın kaldırılması bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin koca düğün sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlar yapmış ve bu paylaşımlarda koronavirüs yasaklarının sona ermesinin sinyalleri olarak görülmüştü.

maske-zorunlulugu-bugun-kalkiyor-mu-saglik-bakani-fahrettin-kocadan-onemli-aciklamalar-3

Evde karantina sona erecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 19 Şubat tarihinde bir açıklama yapmış ve bundan sonra sadece hasta olana test yapılmasının doğru olacağını söylemişti. Hasta olan kişilerin kendisini izole etmesi gerektiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu paylaşımı ile maske zorunluluğunun kaldırılması konusunda da ilk sinyallerini vermişti. Bugün yapılacak olan bilim kurulu toplantısı sonrasında sadece hasta olan kişilerin maske takmasının zorunlu olacağı ve aynı zamanda sokakta maske kullanımının kaldırılacağı da düşünülüyor.

Fahrettin Koca 2 Mart saat kaçta açıklama yapacak?

Sağlık Bakanlığı koronavirüs bilim kurulu toplantısı bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilecek. Şimdi herkes Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sağlık bakanı Fahrettin Koca bugün saat 18.00'de yazılı bir açıklama yapacak. Sosyal medya hesabından düğün paylaşım yapan Bakan Fahrettin koca, uzun süredir beklenen bir açıklamayı yapacağını belirterek saat 18.00’i işaret etti. Açıklama ile birlikte başta maske yasağı olmak üzere birçok kısıtlamanın kaldırılacağı düşünülüyor. Zaten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada dünyada birçok yasağın artık kaldırıldığını söylemişti.