Son dakika haberi! Maskeliler çıkıyor mu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgını ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Peki, maskeler ne zaman çıkacak?

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgını ile ilgili önemli bir basın toplantısı yapacaklarını açıkladı. Bakan kocanın bu açıklaması sonrası herkes aynı soruyu sormaya başladı. Peki, maskeler ne zaman çıkıyor? Koronavirüs tedbirleri gevşeyecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün son dakika açıklamaları yaparak koronavirüs salgını ile ilgili önemli bir basın toplantısı düzenleyeceklerini duyurdu. Bakan Koca açıklamasında salgınla mücadelede gelinen noktayı ve bundan sonra neler yapılacağına ilişkin sürece bir basın toplantısıyla kamuoyuna aktaracaklarını söyledi. Ayrıca Fahrettin Koca basın toplantısında maskelerin ne zaman çıkacağı konusunun da dahil olmak üzere birçok önemli konuyu net bir şekilde ifade edeceklerini dile getirdi.

Vaka sayılarının düşmesi bekleniyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularına cevap verdi. Salgındaki son durumu değerlendiren bakan koca, Önümüzdeki süreçte salgınla mücadelede yeni bir döneme getireceği konusunda da sinyaller verdi. Bakan Koca, ülkemizde bakan sayılarının yeniden pik yaptığını belirtirken, Gelecek birkaç hafta içinde vatan sayılarında belirgin bir düşüş olacağını söyledi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

maskeler-ne-zaman-cikiyor-bakan-fahrettin-koca-ilk-sinyali-verdi-2

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun sağlık durumu

Sağlık Bakanı Fahrettin koca aynı zamanda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun koronavirüs sürecini de aktardı. Covid 19'a yakalanan Bakanlığı sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Fahrettin koca, Omicron varyantı olduğunu ve hastalığı hafif atlattığını dile getirdi.

Koronavirüs ilacı piyasaya dağıtıldı

Ayrıca koronavirüsle mücadelede Önemli Molnupiravir ilacının da piyasaya dağıtıldığını belirten bakan Koca, dünyada da kullanılan bu ilacı hızlı bir şekilde yerli hale getirdiklerini ve yaygın kullanılmak üzere piyasaya verdiklerini söyledi. Özellikle 65 yaş üstüne kronik hastalara verip taşıyanlara ilacın verildiğini belirten bakan koca, bundan sonrasında hastalık sürecinin daha rahat olduğunu dile getirdi.

Gelecek hafta basın toplantısı olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aynı zamanda gelecek hafta çarşamba ya da perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyeceklerini dile getirdi. Bakan Koca bakan sayılarında birkaç hafta içerisinde önemli bir düşüş beklediklerini belirtirken salgın da bundan sonraki süreci de o basın toplantısında net olarak anlatacaklarını söyledi.