Maskesiz paylaşım yapana ceza kesilecek!

Kırklareli'de tespit edilen vaka sayıları, Şubat ayına kıyasla 4-5 kat artış gösterdi. Kırklareli Valisi Osman Bilgin, tüm vatandaşların önlemlere riayet etmeleri gerektiğini söyledi.

Güncel 25.03.2021 - 16:44 04.05.2021 - 04:20 İlan35
Kırklareli'de tespit edilen vaka sayıları, Şubat ayına kıyasla 4-5 kat artış gösterdi. Kırklareli Valisi Osman Bilgin, tüm vatandaşların önlemlere riayet etmeleri gerektiğini söyledi. Bilgin, vaka sayılarındaki artışla yeni bir döneme geçildiğini ifade etti.

"En ufak esnemeyle tekrar arttı"


Bilgin, hijyen, maske ve fiziki mesafe tedbirlerine harfiyen uyulmasının şart olduğunu belirterek, koronavirüsle hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi. Önlemlerin artırılmasıyla vaka sayılarında azalma yaşandığını ancak en ufak bir esnemede tekrar artış gösterdiğini aktaran Bilgin, Kırklareli'de Şubat ayına kıyasla vaka sayılarının 4-5 kat arttığını belirtti. Bilgin, koronavirüsün artık yaşamın bir parçası olduğunu ifade ederek, insanların hayatlarını artık buna uygun şekilde sürdürmeleri gerektiğini söyledi.


"Ev ziyaretlerinden uzak durun"


Ev ziyaretlerinden kesinlikle uzak durulması gerektiğini aktaran Bilgin, insanların kendilerine bir şey olmayacağına dair düşüncelerden kaçınmalarını önerdi. Bilgin, mutasyonlu koronavirüsün yayılmasıyla beraber üçüncü dalganın geldiğine dikkat çekerek, önlemlere riayet edilmediği sürece vaka sayılarının tekrar artacağını söyledi. Restoran ve kafelerin yeniden kapatılmasından yana olmadıklarını aktaran Bilgin, yeni verilen bir kararı duyurdu.

"Maskesiz paylaşım yapanlarla ilgili işlem uygulanacak"


Bilgin, sosyal medya platformlarındaki paylaşımlarında maske takmadığı ve fiziki mesafeye dikkat etmeyen kişilerle ilgili işlem uygulanacağını ifade etti. Siyasi parti ziyaretlerinde, sivil toplum örgütlerinde veya kamu kurum ve kuruluşlarında maske takılmadığına işaret eden Bilgin, sosyal medya platformlarında da tedbirlere riayet etmeyenlerin belirleneceğini söyledi.


"Kamu sağlığı bakımından tehlikeli"


Bilgin, tedbirlere uymayanların hem kendi sağlıkları hem de kamu sağlığı için tehlike yarattıklarına dikkat çekerek, valilerin, kaymakamların, belediye başkanlarının, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin bu konuda örnek teşkil etmeleri gerektiğini ifade etti. Tüm vatandaşlardan duyarlılık beklediğini aktaran Bilgin, Kırklareli'de bulunan 10 okulda eğitime ara verildiğine dair haberlerin de gerçek dışı olduğunu aktardı.

Kırklareli koronavirüs tablosu


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan 13-19 Mart 2021 dönemine ait haritaya göre Kırklareli'de her 100 bin kişide 155,09 vaka tespit edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@