TV8 ekranlarının çok sevilen yemek yarışması MasterChef'te final haftası geldi çattı. Final dörtlüsünün belli olduğu MasterChef'te bu gece son eleme yapıldı.

Vatandaşlar kınalar yakıyor! Kurban Bayramı yardımı başvurusu başladı! 500 TL kurban yardımı yattı! Hemen bakın! Vatandaşlar kınalar yakıyor! Kurban Bayramı yardımı başvurusu başladı! 500 TL kurban yardımı yattı! Hemen bakın!
TV8 ekranlarının çok sevilen yemek yarışması MasterChef'te final haftası geldi çattı. Final dörtlüsünün belli olduğu MasterChef'te bu gece son eleme yapıldı. 20 Aralık Pazar akşamı 125. bölümüyle ekranlara gelen MasterChef'te Özgül, Eray, Serhat ve Barbaros önlüğü almak için son kez mücadele etti. Peki MasterChef elenen kim oldu? TV8 MasterChef kim elendi?

Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın oturduğu MasterChef bu akşam 125. bölümüyle ekranlara geldi. Emir'in ilk önlüğü aldığı yarışmada; kalan 4 kişi onun yanına çıkma için mücadele etti. Altı aydır MasterChef'te ter döken yarışmacılar, final haftası için ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Ancak bir yarışmacı MasterChef'e 20 Aralık gecesi veda ederek; beşinci oldu. Peki 20 Aralık 2020 MasterChef kim gitti? MasterChef'e hangi yarışmacı veda etti.

TV8 MasterChef kim elendi?


MasterChef 20 Aralık akşamında final dörtlüsünden biri olabilmek için Eray, Serhat, Özgül ve Barbaros ter döktü. İlk olarak şalgamla yaratıcı bir yemek yapan dörtlüden Emir'in yanına ilk çıkan Barbaros oldu.

Ardından eleme yemeğinde Somer Şef'in imza tabağını yapan Eray, Serhat ve Özgül; ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Gecenin en iyi tabağını yaparak önlük giymeye hak kazanan isim ise Serhat oldu.

Özgül ve Eray'ın son ikiye kaldığı MasterChef'te bu akşam veda eden Eray oldu. Böylece yarışmanın ilk haftasından bu yana rekabetçiliği ile ön plana çıkan Eray, MasterChef'e 5. olarak veda etti. Gelelim Eray Aksungur'un hayatına...


MasterChef Eray kimdir? 


23 yaşındaki Eray Aksungur, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçışılık Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul ve Bodrum'da çeşitli otellerde aşçılık yapan Eray, son olarak ise Bolu'daki bir otelde çalışmaya başladı. Eray Aksungur, yıllar önce Show TV'de yayınlanan ve Danilo Zanna'nın da jüri olduğu Lezzet Akamedisi'nde yarıştı.

Yarışmaya Bolu'dan katılan ve bir otelde aşçılık yapan 23 yaşındaki Eray Aksungur ise ilk aşamada tarhanaya bulanmış, taze ıhlamurlu levrek yaparak yarıştı.

MasterChef final dörtlüsü kim oldu? İlk 4'e giren isimler kimler

MasterChef'te ilk önlüğü kazanan isim Emir oldu. Bugünkü dörtlü yarışta ikinci önlüğü alan yarışmacı ise Barbaros oldu. Ardından oynanan eleme oyunundan ilk çıkan Serhat, üçüncü önlüğü giymeye hak kazandı. Son önlüğü giyen Özgül ise Eray'ı elemeyi başardı.

MasterChef birinci olan ne kazanacak? Birincilik ödülü ne

MasterChef'te bu yıl birinci olan ne kazanacak henüz belli olmadı. Ancak geçtiğimiz yıl MasterChef birincisi son model bir otomobil kazanmıştı. Yarışmanın ilk sezonunda ise birinci olan Uğur'a para ödülü verilmişti.

Final bölümü hangi tarihte yayınlanacak?

MasterChef 2020'nin final dörtlüsü; Özgül, Emir, Serhat ve Barbaros oldu. Artık bireysel olarak mücadele eden yarışmacılar, final ikilisi olmak için çaba gösterecek. Öte yandan Acun Ilıcalı'nın MasterChef final bölümünü, televizyondan değil de Exxen'den yayınlayacağı öne sürüldü. Konuyla ilgili net bir açıklama gelmedi.MasterChef 19 Aralık ilk önlüğü kim aldı?

MasterChef bu akşamki bölümde Emir ve Özgül arasında bir düello yapıldı. Mehmet Şef'in ıstakoz mousse imzalı yemeğini yapan ikiliden kim potaya gitti? Hangisi dörtle finale kalan ilk kişi oldu merak edildi. Peki MasterChef son eleme adayı kim oldu? Emir mi Özgül mü

MasterChef 2020'nin son dörtlüye kalan ilk yarışmacısı Emir Elidemir oldu. Özgül ise Eray, Serhat ve Barbaros'la birlikte eleme potasına giden kişi oldu.