TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef tüm heyecanıyla ekranlara gelmeye devam ediyor. Yarışmacıları kadar jüri üyelerinin de dikkat çektiği yarışmada özellikle Şef Mehmet Yalçınkaya merak ediliyor. Özellikle Mehmet Şef'in sol elini gizlemesi dikkatlerden kaçmıyor. Peki MasterChef Mehmet Şef’in sol eline ne oldu, neden elini gizliyor?

MASTERCHEF JÜRİSİ MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?Üç sezondur yarışmada öğrettikleri, zaman zaman sinirli halleriyle dikkat çeken ancak sevecen tarafıyla da gönüllerde taht kuran Mehmet Yalçınkaya, aslında ülkemizin sayılı şeflerinden biri... İşi konusunda oldukça titiz olan ve iş yerine gittiği anda hatayı sevmediğini söyleyen Mehmet Yalçınkaya, Bolulu'dur. 1988 yılında orta öğrenimini bitirdikten sonra kariyerine adım atan Mehmet Yalçınkaya, üst düzey kuruluşlarda çalıştı. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi'nde eğitimler alan Yalçınkaya,  2005 yılında Amerika' nın ünlü gurme dergisi "CULINARY" de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı.Olimpiyatlarda da ülkemize madalya kazandıran Mehmet Şef, Türk mutfağını başarılı bir şekilde temsil etmeye devam ediyor. Farklı tatları harmanlamak anlamına gelen Fusion Mutfak üzerine çalışan Mehmet Şef, bu akımın ülkemizdeki en iyi temsilcilerinden biri. Şimdi de İstanbul'da Wyndham Grand İstanbul adlı lüks otelin şefliğini yapan Mehmet Yalçınkaya misafirlerine farklı lezzetler sunuyor. Özellikle deniz ürünlerini çok seven Mehmet Şef, yarışmadaki titizliği sıcak ve samimi tavrıyla da çok beğeniliyor.

MASTERCHEF MEHMET YALÇINKAYA'NIN SOL ELİNE NE OLDU? Mehmet Yalçınkaya'nın sol elini sürekli cebinde tutması çok dikkat çekiyor ve sosyal medyada konu oluyordu. Ne yazık ki Mehmet Şef'in sol elinde sadece baş ve serçe parmağı var. Yalçınkaya, diğer üç parmağını kaybetmiş. Konuyla ilgili doğru bir bilgi yok, Mehmet Şef de bir açıklama yapmadı. Ancak internette yer alan en doğru bilgi ünlü şefin bir mutfak kazası sonucu parmaklarını kıyma makinesine kaptırdığı yönünde...Yani Mehmet Şef'in sol elindeki üç parmağı mutfak kazası nedeniyle yok.