Masterchef'in en sevilen jürisi Mehmet Yalçınkaya’nın öğrenilen hikayesi üzdü.

Masterchef programı ile ünlenen ancak ünden ziyade babacan tavırları ile halkın kalbinde adeta taht kuran başarılı isim Mehmet Şef, yaptığı sert eleştiriler ve sivri dili ile birlikte bir o kadar da samimi tavırları ile gözde ekran yüzü olarak programına devam ediyor.

Mehmet Yalçınkaya'nı ezberlenen vücut dili ve mimiklerinin yanı sıra en çok akıllarda kalan hareketi ise yayın boyunca sol elini cebinden neredeyse hiç çıkarmamasıydı ki bunun nedeni ise buruk bir hayat hikayesi çıktı.

Dünya çapındaki başarıları ile de ayrıca tanınan ünlü şef Mehmet Yalçınkaya kendisine duyulan sevgi ile de merak konusu olmaya devam ederken, sol elinin hikayesini de anlatalım.

Ekranların baba figürlü jürisi Mehmet Yalçınkaya'nın sol elini sürekli cebinde tutması ve saklamasının nedeni bir kazaymış. Yeniçağ'da yer alan habere göre Mehmet Yalçınkaya,  sol elini kıyma makinesine kaptırmış ve bu kaza neticesinde de 3 parmağı kesilmiş.

İşin ilginç tarafı ve aslında dönem dönem basında yer alan bu bilginin yanlış olduğu da bir o kadar söylenirken, Mehmet Yalçınkaya'nın  bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaması. Zira bu durum çok daha hazin bir hikayenin varlığına işaret ediyor.

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

kapak_110144

1974, Bolu doğumlu Yalçınkaya, 2004'te insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine İstanbul Yemek Akademisi'nde eğitim aldı.

2005 yılında Amerika'nın ünlü gurme dergisi "Culinary"de çeşitli spesiyalleri ve biyografisi yayımlanan başarılı ismin Almanya'da dört yılda bir gerçekleşen ve dünyanın en iyi şeflerini belirleyen yarışmada 2008 yılı dünya üçüncüsü olduğu da biliniyorç

Sergen Deveci Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri? Durumu Nasıl? Sergen Deveci Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri? Durumu Nasıl?

Mehmet Şef dönem dönem Almanya, Katar, Fransa, İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü görevlerini üstlenmişken aldığı eğitimler ve kazandığı tecrübeler ile her yıl ülkemizi dünya çapında temsil etmeye de devam ediyor.

Bu arada Berlin Film Festivali, Grune Woche I.T.B Turizm Fuarı gibi pek çok uluslararası organizasyonun gala yemeklerini üstlenmesi ile de apayrı bir başarı yakalayan ve ismini dünyaya duyuran değerli şef; Turizm Bakanlığı bünyesinde de birçok workshop gerçekleştirmiş bir isim.

2012 yılında Türkiye Aşçılar Federasyonu'nda Turculina Team Direktörü görevini üstlenen Mehmet Yalçınkaya, Dünya Aşçılar Olimpiyatları'na katılarak dünya ikincisi de oldu.

2013 yılında California Üniversitesi Öğretim Üyesi Pınar Tremblay tarafından "Inno Turkish Cusine" isimli makale ise, ünlü şef hakkında yazıldı.