TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programından kim elendi? MasterChef 23 Ağustos tarihinde yayınlanan  yeni bölümde elenen isim kim oldu. ? MasterChef arkadaşlarının arasına dönen ilk isim kim oldu? Yeni sezonda ilk kim elendi? MasterChef'te Duygu, S

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programından kim elendi? MasterChef 23 Ağustos tarihinde yayınlanan  yeni bölümde elenen isim kim oldu.? MasterChef arkadaşlarının arasına dönen ilk isim kim oldu? Yeni sezonda ilk kim elendi? MasterChef'te Duygu, Sedat, Esra, Ayyüce,Celal ve Eray arasında gerçekleşen ilk oyunda; Ayyüce, Duygu ve Eray arkadaşlarının yanına çıktı. Potada kalan Esra, Sedat ve Celal ise ikinci oyun için ter döktü.

Duygu, Ayyüce ve Eray arkadaşlarının yanına döndü!

Bugünden itibaren başvuru yapanlar, Denizbank üzerinden 70.000 TL ödeme alacak! Bugünden itibaren başvuru yapanlar, Denizbank üzerinden 70.000 TL ödeme alacak!


İlk oyunda yaratıcılık ön planda olurken,yarışmacılar 2 dakika içinde marketten istedikleri malzemeleri aldılar ve 40 dakikda bir yemek çıkardılar. MasterChef türkiye veda eden yarışmacı kim olacak sorusu belli olurken   6 kişiden ilk kurtulanlar Ayyüce, Duygu ve Eray oldu. Yemekleri geçer not almayan Celal, Sedat ve Esra ise ikinci oyun için bir kez daha tezgahların başına geçtiler.İkinci turda da Somer Şef'in yaptığı ciğer sarmayı yapmaları istendi. Yemek konusunda ellerinden geleni yapan Esra, Celal ve Sedat için şefler "Çok ince nüanslar belirli olacak" dedi. 

Pürmüz detayı şefleri kızdırdıÖte yandan şefler pürmüz konusunda yarışmacılara kızdı. Normalde pürmüzü srekli kullanan yarışmacıların gereken yerde bu detayı unutmaları hem Mehmet Şef'i hem Somer Şef'i kızdırdı. İlk kurtulan Celal olduYarışmaya pek adapte olmuş gibi görünmese de Celal en iyi ciğer sarmayı yaptı. İlk turda Mehmet Şef'e çekilmeyi düşündüğünü söyleyen Celal, şefin motivasyon konuşmasıyla yarışmaya asıldı. Böylece en iyi ciğer sarmayı yaparak potadan kurtulan ilk isim oldu. Böylece MasterChef 23 Ağustos akşamı Sedat ve Esra arasında bir eleme gerçekleşecek.Esra da potadan kurtulduPilavında küçük bir baharat sorunu olan Esra, kuzu gömleğini başarılı bir şekilde kızarttığı için arkadaşlarının yanına dönmeyi başardı. Programa veda eden kişi jürinin en zor kararıyla belli olacak. MasterChef veda eden yarışmacı Esra  oldu. Gömleği pişiremeyen Sedat yarışmaya devam etti.