Cem Garipoğlu ve Münevver Karabulut

Yapımını Gold Film'in üstlendiği başrollerini Mehmet Aslantuğ, Deniz Çakır ve Hülya Avşar'ın paylaştığı Masumiyet dizisi geçtiğimiz çarşamba ilk bölümüyle ekranlara geldi. Reytingleri çok yüksek gelmese de sosyal medyada bir hayli ses getiren Masumiyet, Youtube'da dört günde tam 4 milyon kez izlendi. İkinci bölümü büyük merakla beklenen dizi için flaş bir iddia ortaya atıldı.

19 yaşındaki Ela'nın kendisinden yaşa büyük ve varlıklı İlker Ilgaz'a aşık olmasıyla değişen hatta mahvolan hayatını anlatan dizi ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Masumiyet dizisinin senaryosunun Münevver Karabulut cinayetinden esinlenerek yazıldığı öne sürüldü. Peki Masumiyet İlker Ilgaz, Cem Garipoğlu mu? Masumiyet dizisi Cem Garipoğlu- Münevver Karabulut hikayesini mi anlatıyor? İşte detaylar...


Masumiyet dizisi Münevver Karabulut'un hikayesi mi?


Masumiyet'te sevgilisi Ela'yı  canavarca hislerle darp edip öldü sanarak çöpe atan zengin ailenin oğlu İlker karakterinin Cem Garipoğlu'nun hikayesinden yola çıkılarak yazıldığı öne sürüldü.

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre; ünlü senarist Sırma Yanık'ın ilk kod isimleri "Defne'nin Son Günü" ve "Yaşı 19" olan diziyi yazarken hafızalardan silinmeyen bu korkunç cinayetten esinlenmiş.

Masumiyet oyuncuları ve konusu


Başrollerini Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ, Deniz Çakır gibi oyuncuların paylaştığı Masumiyet dizisinin oyuncu kadrosunda; Serkay Tütüncü, İlayda Alişan, Deniz Işın, Selen Uçer, Tolga Güleç, Neslihan Arslan, Asena Tuğal, Ertuğrul Postoğlu, Alayça Öztürk Gidişli, Kimya Gökçe Aytaç, Gizem Ergün, Asena Keskinci, Ozan Kaya Oktu, Adin Külçe, Almina Günaydın ve Rüçhan Çalışkur gibi başarılı isimler yer alıyor.

Evli ve iki çocuk annesi Bahar’ın (Deniz Çakır) hayatı, 19 yaşındaki kızının yanlış bir adama aşık olmasıyla değişir. Kızı Ela’nın (İlayda Alişan) ilk aşkı, yaşıtı bir üniversite öğrencisi değil babasının, başkasıyla evlenmek üzere olan 35 yaşındaki patronudur. Kızını bu yanlış ilişkiden kurtarmaya çalışan Bahar, ne yapsa da olacakların önüne geçemez. Bahar ve ailesinin hayatı, Ela’nın 19. yaş gününde sonsuza kadar değişir.

Cem Garipoğlu ve Münevver Karabulut

Cem Garipoğlu kimdir? Münevver Karabulut ne zaman, nasıl öldürüldü?


Oldukça varlıklı bir ailenin oğlu olan Cem Garipoğlu 2009 yılında 17 yaşındaki kız arkadaşı Münevver Karabulut'u öldürmüş. Başını gövdesinden ayırdığı cesedi bir çöp konteynırına atmıştı. Türkiye'yi ayağa kaldıran cinayetin ardından tutuklanıp cezaevine gönderilen Cem Garipoğlu 2014 yılında kendisini asarak intihar etmişti.

Münevver Karabulut kimdir?


7 Mart 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Münevver Karabulut aslen Bolu Mengenlidir. Babası Süreyya Karabulut aşçı, annesi Nagihan Karabulut ev hanımıydı.

Münevver Karabulut, Beşiktaş Bingül Erdem Lisesi'nde son sınıf öğrencisiyken üniversite sınavlarına hazırlanmak için gittiği dershanede Cem Garipoğlu ile tanıştı.

3 Mart 2009 tarihinde Cem Garipoğlu tarafından 17 yaşında vahşice katledildi.

Cem Garipoğlu öldü mü? Kimin yeğeniydi


1991 yılında dünyaya geldi. İş insanı Hayyam Gariboğlu'nun yeğenidir. Cem Garipoğlu eğitim için 8 yaşında Fransa'ya gönderildi. Daha sonra İngiltere, Almanya, Portekiz, İspanya, Rusya, Çin'e gitti. 2007'de Bahçeşehir Yıldızlar Koleji ve Bebek Yeni Yıldız Koleji'nde eğitimini sürdürdü. Arkadaşları, okul dışında kötü bir çevre edindiğini, çalıntı araba kullanan gençlerle dostluk kurduğunu ifade ediyor.

2009 yılında 17 yaşındaki kız arkadaşı Münevver Karabulut'u canice öldürdü. Yargılandığı davada 2011 yılında karar çıktı ve 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 10 Ekim 2014 tarihinde Silivri'de kaldığı 5 No'lu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde 23 yaşında kendini asarak intihar etti.