Oyuncu kadrosu ile de kalitesini beli eden dizi, her Salı 20.00’de yayınlanmaktadır. Diziyi ilginç kılan özelliklerden bir diğeri ise gerçek hayat hikayelerini içermesidir. Son yıllarda kitap uyarlamaları oldukça yankı uyandırmaktadır. Masumlar Apartmanı da Dr. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınan “Madalyonun İçi” isimli kitaptan senaryolaştırılmıştır.

Naci Diziye Veda Mı Edecek? • Han,

 • İnci,

 • Safiye,

 • Gülben,

 • Uygar,

 • Hikmet, dizinin ana karakterlerinden biridir.


Masumlar Apartmanı’nda en dikkat çeken karakterlerin başında şüphesiz olarak Safiye gelmektedir. İlk bölümlerden itibaren hikayesi merak edilen Safiye’nin Naci isminde bir aşkı olduğu ortaya çıkmıştır. Aslında öldü zannedilen Naci’nin diziye ani bir giriş yapması ise milyonları hayrete düşürmüştür.

Dizinin hayranları bu aşk hikayesinin nihayete ermesini büyük bi heyecanla beklemiştir. Ancak kavuşma anı yerine bambaşka bir sonuç ortaya çıkmıştır. Zira Naci’nin günlüğünde “Bugün bana öleceğimi söylediler Safiye, artık bekleyecek zaman yok, gücümü toplayıp sana geleceğim.” İfadeleri yer almıştır. Büyük bir şaşkınlık yaşayan seyirciler Naci ölecek mi sorusu ile baş başa kalmışlardır.

Safiye’ye Ne Olacak?


Merak edilen Naci ölecek mi sorusu kadar Safiye’ye ne olacak sorusu da gündem oluşturmuştur. Naci zaten uzun zamandan bu yana öldü olarak bilinen bir karakterdir. Yeniden ortaya çıkması ise başta Safiye olmak üzere herkeste bir şaşkınlık oluşturmuştur.

Naci’nin

 • Fiziksel olarak belli problemler yaşaması,

 • Ellerinde zaman zaman uyuşmalar olması ise hastalığına işaret etmektedir.


Yeni bölümde tüm detayların kesinlik kazanması beklenmektedir. Ancak bu belirtilerin altında yatan hastalığın ölümcül sonuçları olduğu da bir gerçektir. Naci’yi ikinci kez kaybedecek olan Safiye’nin tepkisi ise merak edilmektedir. Zira Safiye bu kayıtan sonra hastalık konusunda bir seviye daha ileri boyuta taşınma ihtimali bulundurmaktadır.

Masumlar Apartmanı Bitiyor Mu?


Naci ölüyor mu konusu Masumlar Apartmanı bitiyor mu ile beraber gündem oluşturmaktadır. Ancak diziden bir karakterin ayrılması demek dizinin bitmesi demek değildir. Bunun yanış ıra Naci zaten diziye sonradan eklenen karakterlerden biridir. Ana işleyiş işle alakası olmasına karşın dizinin gelişme seyrini etkilemesi beklenmemektedir. Dizi oyuncuları olan;

 • Birkan Sokullu,

 • Farah Zeynep Abdullah,

 • Ezgi Mola,

 • Merve Dizdar’dan da konu hakkında açıklamalar gelmemiştir.


Aynı şekilde yapımcılar da bir final tarihi vermiş değildir. Ayrıca dizi gerek reyting sonuçları bakımından gerekse sosyal medya ilgisi bakımından oldukça iyi rakamlar edinmektedir. Bunlardan kaynaklı olarak bitmesine muhtemel gözü ile bakılmamaktadır.

Masumlar Apartmanı Konusu Ne?


Milyonlarca seyirciyi ekran başına toplayan Masumlar Apartmanı konusu itibari ile de dikkat çekmektedir. Zira uzman bir doktor tarafından yazıldığı için belli hastalıklara işaret etmesi normal karşılanmaktadır. Dizide Han isimli genç bir adam İnci isminde gen bir kadın ile bir kaza sırasında tanışacaktır.

İlk görüşte birbirlerine âşık olan İnci ve Han için işler ilerleyen zamanlarda zorlaşacaktır. Zira İnci’nin dedesi oldukça korumacı bir adamdır. Buna karşın Han’ın ailesinde takıntılı ablaları bulunmaktadır. Temizlik konusunda takıntıları olan ablalar, Han için büyük güçlükler oluşturacaktır. Peki tüm yaşananlara karşın İnci ve Han bir arada kalmayı başarabilecek midir? Sorunun cevabı her hafta salı günlerinde TRT ekranlarında aranmaktadır.